HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania budú bojovať za svojho kapitána, doma chcú získať zlatý mečbal
zdroj: jäzva

Košičania budú bojovať za svojho kapitána, doma chcú získať zlatý mečbal

"Podobné momenty musia mužstvo stmeliť a ešte viac nabudiť. K finále patria i emócie a ja verím, že doma im to všetko odplatíme. V ďalších zápasoch budeme bojovať i za Maťa," hovorí Peter Bartoš pre hokej.sk

Štvrtý zápas finálovej série bol podobný tým predošlým a predsa i trocha iný. Nitra a Košice predviedli ďalší zo série vyrovnaných duelov, v ktorých rozhodovalo využívanie presilových hier, vyložených streleckých príležitostí a vôľa siahnuť na dno míňajúcich sa síl. Do hry ale vstúpil i nový faktor menom agresivita. Tá je v takýchto stretnutiach na mieste, vo dvoch prípadoch ale prekročila tolerovateľnú hranicu. Nitrania za to zaplatili stratou potrestaných útočníkov Henricha Ručkaya a Lukáša Nováka, o poznanie bolestivejší bol na druhej strane výpadok kapitána Martina Štrbáka.

"Maťa je veľká škoda a chýbal nám vzadu i v presilových hrách. Sme ale skúsené mužstvo, ktoré musí zvládať i takéto situácie. Podobné momenty musia mužstvo stmeliť a ešte viac nabudiť. Je to finále. Od toho sú tam rozhodcovia, aby to trestali. K finále patria i emócie a ja verím, že doma im to všetko odplatíme. V ďalších zápasoch budeme bojovať i za neho," reaguje na stratu spoluhráča z obrany útočník Peter Bartoš pre hokej.sk. Vôľu zabrať i za zraneného parťáka prezentuje aj útočník Jiři Bicek. "Človek nerád vidí, keď vynášajú hráča na nosidlách. Všetci veríme, že bude čoskoro v poriadku. Nebol to pekný zákrok, ale ja tu nie som na hodnotenie podobných vecí. Je to hokej, vybičované finále a k tomu patrí i tvrdá hra."

Ťažko posúdiť, aký vplyv mal na Košičanov moment, pri ktorom zažívali pocity strachu o zdravie spoluhráča. Faktom je, že do tej chvíle viedli a mali hru pevne vo svojich rukách. O pár minút neskôr sa ale začali veci meniť.

"Úvod nám vyšiel a je škoda, že sme súperovi neodskočili na viac gólov. Mrzieť nás musia hlavne tie nevyužité presilové hry. Neskôr sme inkasovali góly a potom sme sa pokúšali vyrovnať. Sám som mal veľkú šancu, ktorú som nepremenil. Chýbal jeden gólik," povzdychol si Bartoš.

{+T121461}

Zverenci Antona Tomka síce nevyužili možnosť priviezť si domov majstrovské mečbaly, základný cieľ v podobe zisku jedného víťazstva pod Zoborom ale splnili. Pred štvrtkovým piatym súbojom v Steel Aréne je všetko otvorené.

"Áno, išli sme tam po jedno víťazstvo a to máme. Zároveň ale cítime, že sme mohli mať i viac. Nevadí, čaká nás dôležitý domáci zápas a ja verím, že nás prídu podporiť naši fanúšikovia," vyzýva priaznivcov "oceliarov" k podpore 40-ročný útočník, ktorý by rád pridal k zlatému hetriku i svoj štvrtý košický titul. Vďaka skúsenostiam na rozdávanie vie veľmi dobre, čo v takýchto momentoch sezóny rozhoduje. "Teraz už nevymyslíte nič nové. Je to všetko o chybách a ich trestaní. Zregenerujeme, dáme sa dohromady a pripravíme sa na piaty zápas."

Zlaté spomienky túži oprášiť i Bicek, veď svoj jediný titul v drese materského klubu vybojoval ešte v roku 1996. "Je to vyrovnaná séria, v ktorej sa hrá pekný hokej. V Nitre sme si vzali späť to, čo sme stratili doma a teraz nás čaká dôležitý piaty duel. Vo výbornej atmosfére sa hrá výborný hokej. Musím povedať, že aj v košických finálových zápasoch panovala dobrá atmosféra a ja verím, že teraz bude ešte o čosi lepšia. Za priazeň sa chceme divákom odvďačiť výkonom a víťazstvom."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk