HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štrbáka čaká vyše mesačná liečba
zdroj: jäzva

Štrbáka čaká vyše mesačná liečba

"Kontrolné CT vyšetrenie potvrdilo dvojnásobnú zlomeninu lebky," popísal aktuálny stav pacienta MUDr. Jozef Kubašovský pre hokej.sk v stredu napoludnie.

Po nepríjemnom úraze vo štvrtom finálovom stretnutí na ľade Nitry bol obranca Košíc prevezený do tamojšej nemocnice, kde strávil i pondelkovú noc. CT vyšetrenie ukázalo dve praskliny v lebke a na vážnosť situácie poukazovalo i krvácanie z ušnice. Stav kapitána "oceliarov" našťastie umožnil utorkový prevoz sanitkou do nemocnice v košickej Šaci a tam ho už prebral do opatery klubový lekár MUDr. Jozef Kubašovský, ktorý pracuje na ortopedickom oddelení.

"Martinovi sme vykonali odborné vyšetrenia, ktoré potvrdili diagnózu stanovenú pri primárnom vyšetrení v Nitre. Kontrolné CT vyšetrenie potvrdilo dvojnásobnú zlomeninu lebky," popísal aktuálny stav pacienta MUDr. Kubašovský pre hokej.sk v stredu napoludnie. Zároveň potvrdil, že jeho prípadný štart v aktuálnej finálovej sérii je kategoricky vylúčený. "Takýto typ zranenia vyžaduje kľudový režim a aplikovanie antibiotík. Tie majú zabrániť hnisavým a infekčným komplikáciám. Priemerná doba liečby takéhoto poranenia predstavuje štyri až šesť týždňov."

Martin Štrbák dostal v nemocnici Šaca k dispozícii apartmán s plazmovým televízorom a svojich spoluhráčov tak bude môcť sledovať aspoň prostredníctvom televíznych prenosov. Doktor Jozef Kubašovský má pre jeho priaznivcov pozitívnu správu: "Maťo je v pohode, cíti sa dobre. Aj keď samozrejme cíti klinické príznaky poranenia. Nie je ale v ohrození života a potrebuje len absolvovať stanovenú liečbu." 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk