HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bude to o vôli a srdiečku, Nitrania chcú zabojovať pre fanúšikov
zdroj: jäzva

Bude to o vôli a srdiečku, Nitrania chcú zabojovať pre fanúšikov

"Nebolo by veľmi pekné, aby získal titul tím, ktorý nevyhral v riadnom hracom čase," vylúdil trpký úsmev Richard Lelkeš.

"Šľak ma ide trafiť", oprášili hokejisti Nitry legendárnu hlášku Júliusa Satinského. Veru, musí to byť na porazenie, neprehrať ani raz v riadnom hracom čase a i napriek tomu čeliť majstrovskému mečbalu súpera. "Corgoni" sú vo svojom historicky prvom finále ostrieľanejším Košiciam viac ako vyrovnaným súperom, kľúčové momenty ale zvládajú lepšie východniari. Tí uspeli dvakrát v sériách samostatných nájazdov a raz v predĺžení.

"Je to ťažké, ale musíme si z toho vziať sebavedomie. Na jednej strane je to smola, na strane druhej vidíme, že na nich máme. Nebolo by veľmi pekné, aby získal titul tím, ktorý nevyhral v riadnom hracom čase," vylúdil trpký úsmev Richard Lelkeš. Nechýbalo pritom veľa a 27-ročný útočník Nitry, ktorý zamieril pod Zobor počas sezóny z Piešťan, mohol byť hrdinom piateho duelu. Najprv prihrával na vyrovnávajúci gól Miroslava Kováčika a dorovnať manko sa mu podarilo i v sérii nájazdov, kedy odpovedal na gól Gabriela Spilara. "V podobnej situácii som bol i v tom prvom zápase v Košiciach a vtedy som zvolil strelu, ktorú som potom ľutoval. Teraz som išiel od začiatku za blafákom a vravel som si, že to urobím, nech už spraví Staňa čokoľvek. Na bekhend to napokon vyšlo, škoda len, že gól nepomohol k víťazstvu."

{+T121584}

Na Lelkešovo vyrovnanie totiž dokázal zareagovať ďalším zo svojich extrémne dôležitých gólov Peter Bartoš a osud Nitry sa dostal do rúk obrancu Tomáša Nádašdiho. Toho pozná tréner Antonín Stavjaňa z tréningov ako kvalitného exekútora nájazdov a tak položil bremeno zodpovednosti na jeho ramená. Nevyšlo...

"Tréner sa ma opýtal, či si verím. Ja som odpovedal áno a tak som to išiel skúsiť. Z tréningov mám niečo nacvičené, snažil som sa i reagovať na pohyb brankára. Škoda, že to nevyšlo. Určite to zamrzelo, veď v tej chvíli sme prehrali zápas," prezentoval svoje sklamanie Nádašdi. Z výkonu svojho tímu mal ale dobrý pocit. "Sú to vyrovnané zápasy, v ktorých rozhodujú maličkosti. Tie nájazdy sú o šťastí, ale aj o umení. Oni tie góly dajú a my nie."

Veľmi podobne to vníma i Richard Lelkeš. "Celá séria je aj o šťastí. Tímy sú veľmi vyrovnané a to po všetkých stránkach. Brankári, obrany, útoky, všetky zložky podávajú vyrovnané výkony. Rozhodujú tak detaily a kus šťastíčka. Bohužiaľ, Košice vedú 3:2 a my to potrebujeme zvládnuť doma tak, aby sme sa sem vrátili."

Piaty súboj série priniesol i tohtosezónny divácky extraligový rekord. Steel Aréna bola prvýkrát vypredaná a to ocenil i hosťujúci Miroslav Kováčik. Aj keď domáca atmosféra z Nitry je podľa neho neprekonateľná. "Je to neporovnateľné, pretože v Steel Aréne sú ľudia ďalej. Na druhej strane majú výborný komfort a je to krásna hala. Ja som len rád, že diváci zaplnili štadión a ukázalo sa, že ak sa extraliga kúsok propaguje, tak to vyzerá hneď inak. Netreba stále nadávať, ale vážiť si to, čo tu máme," zamyslel sa 35-ročný útočník, ktorý chytil vo finále streleckú slinu. V posledných troch stretnutiach nasúkal Staňovi štyri góly. A bol by rád, ak by to ešte nebolo z jeho strany všetko. "Samozrejme, chceme si vynútiť siedmy zápas. Na nejakú veľkú regeneráciu už niet času. Teraz je to všetko o vôli a srdiečku. Musíme dať do toho všetko!"

{+T121599}

"Chceme to natiahnuť na sedem zápasov a nič iné ako domáce víťazstvo tak neberieme! Musíme hrať to, čo v predošlých domácich zápasoch. Hlavne sa vyhnúť chybám a streliť o gól viac ako súper," podporil bojovného ducha Nitry Richard Lelkeš a vieru v zisk majstrovského titulu nestratil ani Tomáš Nádašdi, podľa ktorého je väčší tlak stále na strane súpera. "My musíme? A prečo? Oni sú pod väčším tlakom, pretože od nich sa očakáva titul. My chceme urobiť radosť svojim fanúšikom a vybojovať pre nich siedmy zápas. Urobíme preto všetko! Posledný krok býva najťažší a my ho chceme Košiciam poriadne sťažiť. Nesmieme sa nechať strhnúť našimi fanúšikmi a hrať si svoju hru. A samozrejme, potrebujeme streliť o gól viac ako súper."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk