HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Snáď to bola pekná rozlúčka so Steel Arénou, usmieva sa figliar Spilar
zdroj: jäzva

Snáď to bola pekná rozlúčka so Steel Arénou, usmieva sa figliar Spilar

Stanú sa majstrami i napriek tomu, že nevyhrajú vo finále ani raz v riadnom hracom čase? "Pokojne, berieme i to!" usmievajú sa Košičania.

Stanú sa majstrami i napriek tomu, že nevyhrajú vo finále ani raz v riadnom hracom čase? "Pokojne, berieme i to!" usmievajú sa Košičania. Po odohratí piatich duelov záverečnej série roka vlastnia zlatý mečbal, ktorý si na svoju stranu priklonili dvoma domácimi zvládnutými sériami samostatných nájazdov a gólom Richarda Jenčíka v predĺžení tretieho stretnutia na ľade Nitry.

"Boli to veľké nervy!" priznal skúsený útočník Peter Bartoš, ktorý zopakoval víťazný scenár z úvodného zápasu série, kedy v nájazdoch najprv svoj prvý pokus nepremenil, aby následne zložil úspešný reparát. "Je to podľa mňa hlavne o šťastí. Som veľmi rád, že sme vyhrali, pretože to bol veľmi dôležitý zápas. Keď som šiel na ľad pred druhým nájazdom, tak mi vynikajúco poradil Jirko Bicek. Ja som bol už vystrieľaný a tak som si nechal poradiť, aby som to skúsil streliť pomedzi nohy. Bolo to moje vykúpenie a Jirkovi za to patrí super asistencia."

Zatiaľ čo v úvode finálovej série uspel v nájazdoch jedine Bartoš, tentoraz sa k nemu pridal i Gabriel Spilar. "Sme šťastní, že vyhrávame 3:2. Teraz sa už nikto nebude pýtať, či sme vyhrali na nájazdy, alebo inak. Dovolím si povedať, že sme si výhru zaslúžili, pretože sme boli lepší, korčuliarsky aktívnejší a chýbala len vyššia agresivita a efektivita v koncovke," vyslovil sa 33-ročný Košičan.

{+T121671}

"Oceliari" mohli o svojom triumfe rozhodnúť aj oveľa skôr. Súpera jednoznačne prestrieľali a od 23. minúty viedli zásluhou pohotovej dorážky Petra Sojčíka.

"Pred zápasom sme si vraveli, že gólmi by už mohla prispieť i naša lajna. Chceli sme to všetko tlačiť do bránky a presne taký bol ten môj gól. Som veľmi rád, že to tam padlo a pomohol som k víťazstvu," pousmial sa 27-ročný útočník, ktorý predtým skóroval naposledy v poslednom súboji štvrťfinálovej série proti Martinu. Na margo piateho stretnutia pridal. "Bol to veľmi dôležitý zápas, veď išlo o prvý mečbal. Po celý čas sme mali viac z hry a až na pár malých chybičiek sme to mali pod kontrolou. Šťastie sa k nám priklonilo zaslúžene."

Zaujímavosťou je, že Košice zvládli podľa svojich predstáv už ôsme po šesťdesiatich minútach nerozhodné stretnutie v rade. To dokumentuje psychickú silu a skúsenosti zverencov Antona Tomka.

"Akonáhle skončí riadny hrací čas, nepripúšťame si nič iné, než víťazný koniec. Za tým si stále ideme a zatiaľ to vychádza," teší sa Peter Sojčík.

Podľa Petra Bartoša, ktorý prevzal po zranení Martina Štrbáka kapitánske céčko, zohrali dôležitú rolu u diváci. Steel Aréna hlásila po dlhom čase vypredaný stav a to dodalo "oceliarom" extra sily.

"Hlavne na konci už sily dochádzali a vtedy nám ich dodali fantastickí ľudia na tribúnach," konštatuje Bartoš a Spilar s ním súhlasí. "Pre nás to bol nezvyk. Hrať pred toľkými ľuďmi je niečo neskutočné a Košičania dokázali, že majú radi dobrý hokej. Verím však, že si nás užili v tejto sezóne naposledy. Bola to celkom pekná rozlúčka," nahodil svoj typický figliarsky úsmev útočník s číslom 44 na chrbte.

{+T121700}

A dôležitú dávku psychického dopingu predstavovala i prítomnosť Martina Štrbáka na striedačke.

"Jasné, že nám to pomohlo. Sme radi, že medzi nás prišiel a je v poriadku. Svojimi radami a povzbudzovaním prispel k cennému víťazstvu," vyslal slová vďaka zranenému kapitánovi Peter Sojčík. Gabriel Spilar ocenil i jeho reakciu na prejavenú ľútosť zo strany Lukáša Nováka. "Veľkosť človeka je v odpúšťaní a Štrby to dokázal."

Od zisku siedmeho slovenského titulu delí Košice ešte jeden krok. A sami veľmi dobre vedia, že uspieť na horúcom ľade Nitry nebude nič jednoduché.

"Čaká nás ešte dlhých šesťdesiat minút. Teraz je už veľmi dôležitá regenerácia," upozorňuje Peter Bartoš.

"Bude to o emóciách a ja verím, že my ich zvládneme a opäť strelíme o gól viac. Bolo by to nádherné a krásne, ideme tam ale s pokorou. Naše sebavedomie je hore, veď ani raz sme tam nedostali latu," prezentuje aktuálny status košického tímu Gabriel Spilar a Peter Sojčík v súvislosti so šiestym súbojom série dodáva: "Možno budú  teraz pod väčším tlakom, ale hrajú doma. Musíme sa preto pripraviť rovnako stopercentne, ako na všetky ostatné zápasy. Chceme vyhrať a urobiť posledný krôčik."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk