HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pred rozhodujúcou bitkou sezóny sľubujú Košičania boj cez mŕtvoly
zdroj: jäzva

Pred rozhodujúcou bitkou sezóny sľubujú Košičania boj cez mŕtvoly

"Posledný zápas je vždy ťažký a nám nevyšiel. Musíme na to rýchlo zabudnúť sa sústrediť sa na siedmy duel. Tam pôjde o všetko!" obracia list Peter Bartoš

Šiesta bitka finálovej vojny medzi Nitrou a Košicami priniesla doposiaľ najjednoznačnejší priebeh. "Corgoňom" sa podarilo odskočiť "oceliarom" na rozdiel troch gólov a už v tej chvíli bolo prakticky jasné, že vzhľadom na obrovskú finálovú vyrovnanosť to bude pre hostí z východu nevyliečiteľná rana. Premiérový gól mladíka Mateja Hinďoša v play-off síce zapálil v tíme Antona Tomka potrebnú iskru, na to, aby sa ale rozhorela v oheň už ale neostávalo dostatok času.

"Poteší, ale tešil by stokrát viac, ak by pomohol k víťazstvu. Veril som, že to bude ten správny impulz k obratu. Škoda, že neprišiel skôr. Ostávalo nám desať minút a hoci sme ich dostali pod tlak, nepodarilo sa nám vsietiť kontaktný gól," povzdychol si 20-ročný Hinďoš pre hokej.sk. Vzhľadom na výkony oboch tímov musel i on priznať, že domáci triumf bol zaslúženým odrazom predvedeného. "Viac chceli. To bolo citeľné a nám tento zápas vôbec nevyšiel. Ťažko k tomu ale niečo rozprávať, v pondelok musíme vyhrať."

To, že takto sa o majstrovský titul nehrá, museli veľmi dobre cítiť i oveľa skúsenejší borci z radov "oceliarov". V ich hre chýbali vyššie hodnoty všetkých potrebných zložiek úspechu. "S takýmto výkonom sa vyhrať nedá. V siedmom zápase potrebujeme hrať oveľa lepšie," uvedomuje si brankár Rastislav Staňa. "Doma sme mali aspoň mnoho striel a do Nitry sme neustále búšili. Tentoraz početnosť streľby chýbala a to sa mohlo premietnuť do pohody. Prvýkrát v sérii odskočil súper na tri góly a asi si preto to víťazstvo zaslúžili. Pokúšali sme sa nakopnúť, ale hlavne v druhej tretine dominovali a to bolo rozhodujúce."

Aj kapitán Peter Bartoš vie, že toto neboli Košice v najlepšej fazóne. "Zaspali sme začiatok a Nitra strelila tri góly. Chýbal nám pohyb, krok navyše. Umožnili sme im dostávať sa do šancí a tlačiť sa pred našu bránku. Náš prístup bol správny až v tretej tretine. Po strelenom góle sme verili v obrat a nejaké šance tam prišli. Už to ale nevyšlo."

Košice však zároveň predstavujú veľmi skúsené mužstvo, ktoré veľmi dobre vie, aká reakcia teraz musí prísť.

"Posledný zápas je vždy ťažký a nám nevyšiel. Musíme na to rýchlo zabudnúť sa sústrediť sa na siedmy duel. Tam pôjde o všetko!" obracia list Bartoš, ktorý zažil v košickom drese proti Slovanu Bratislava už dve siedme finálové bitky. Tie Košičanom nevyšli a o to väčšia je chuť uspieť do tretice. "Tam už rozhoduje všetko. Nasadenie, hlava, stopercentný prístup každého jedného hráča. Potrebujeme si rýchlo oddýchnuť a pripraviť sa."

Naopak na premiérovú skúsenosť tohoto typu sa teší brankár Staňa. Majster sveta z Göteborgu stále čaká na premiérový klubový triumf a takto blízko k nemu ešte nebol. V rokoch 2007 a 2008 neuspel v klietke Linköpingu po dvoch finálových sériách s konečným skóre 2:4.

"Taký zápas som ešte nezažil a aj pre mňa to bude novinka. Celú sezónu sme bojovali o to, aby bol prípadný siedmy zápas doma. To sa nám podarilo a teraz bude všetko záležať od nášho poctivého a bojovného prístupu. Musíme dať do toho všetko," apeluje 34-ročný gólman. "Berieme hocijakú výhru. Takým výkonom ako v šiestom zápase by to ale nešlo. Šťastíčko sa zvykne prikloniť k aktívnejšiemu a lepšiemu. Tým tímom musíme byť my!"

Dôležitým faktorom rozhodujúcej bitky extraligovej sezóny môže byť domáce prostredie. Vypredaná Steel Aréna by mala "oceliarom" vytvoriť žičlivé prostredie pre záverečné dejstvo dramatického finálového divadla.

"Zaspomíname si na staré dobré časy a ja verím, že plnej hale ponúkneme dobré divadlo. Ak si fanúšikovia po celý rok príliš veľa takýchto zápasov pred vypredaným štadiónom neužili, tak teraz môžu. My i oni," netají dávku vzrušenia Rastislav Staňa, na ktorého nadväzuje Peter Bartoš. "Celú sezónu sme odmakali a som rád, že v kľúčovom súboji nás bude môcť pohnať napred naše publikum."

Na svoj najväčší zážitok doterajšej kariéry sa teší i útočník Matej Hinďoš. V mládežníckych kategóriách získaval tituly ako na bežiacom páse, toto bude ale iný nervový level.

"Pre diváka je to vynikajúci scenár, ale my by sme boli radšej, ak by sme to už mali za sebou. Neoplatí sa hazardovať so šťastím, veď všetky zápasy série boli nesmierne vyrovnané. Najlepšie by bolo streliť tri, štyri góly a konečne to vyhrať hladšie," želá si 20-ročný útočník. "V každom prípade to bude iné ako v Nitre. Diváci nás poženú dopredu a to je pozitívne. Dúfam, že ich nesklameme a Steel Aréna zažije peknú oslavu. Môžem povedať, že preto urobíme všetko. Bude to posledný zápas sezóny a už sa niet na čo šetriť. V takých dueloch sa už ide cez mŕtvoly!"

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk