HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Krásna rozlúčka s domácim stánkom, veria si však aj na východe
zdroj: jäzva

Krásna rozlúčka s domácim stánkom, veria si však aj na východe

"Je dobré, že sme tlak súpera ustáli, pretože inak by bol zápas ešte veľmi dramatický," povedal po šiestom finále Miroslav Kováčik

Mohol to byť posledný finálový zápas, ale nebol. Nitrania v sobotu vyleteli na svojho súpera naozaj nebojácne a vyplatilo sa im to. Tri góly v Staňovej sieti boli pre východniarov veľkým prekvapením a nedokázali na ne reagovať viac, než jedným presným zásahom. Po výsledku 3:1 si teda „corgoni“ vybojovali ešte jednu jazdu na opačný koniec republiky.

„Bol to bojovný zápas, v ktorom sme, podľa mňa, hrali lepšie a zaslúžene sme zvíťazili. Myslím si, že naša hra mala potrebnú kvalitu a vďaka tomu sme sa dostali do vedenia,“ povedal po stretnutí s výdychom Miroslav Kováčik.

Za stavu 3:0 sa už zdalo, že je rozhodnuté, no Košice nezložili zbrane a dokázali skórovať. Do tohto momentu pôsobili dosť bezradne, nevedeli sa dostať do hry cez nitriansky obranný val. Po inkasovaní si však domáci veľmi dobre uvedomovali, že ak príde ešte jedna gólová rana, bude to nervák.

„Dostali sme dosť zbytočný gól, ktorým sme sa dostali pod tlak súpera. Je to ale normálne, pretože Košičania potrebovali už zabrať naplno a v takých chvíľach niekedy príde aj chyba. Je dobré, že sme tlak súpera ustáli, pretože inak by bol zápas ešte veľmi dramatický,“ vraví jeden z lídrov nitrianskej kabíny.

Finále je o skúsenostiach a ukazuje sa to aj tento rok. Šiesty zápas rozhodli nitrianski legionári a podobný výkon by radi zopakovali aj v Košiciach. Tam zvíťazili zatiaľ iba raz. Zaujímavosťou tejto série je, že ani jeden tím nedokázal vyhrať dvakrát za sebou.

My sme hlavne radi, že môžeme hrať finále a je pre nás česť, že sme si vynútili aj siedmy zápas. Teraz je to už vabank o jednom vydarenom zápase. Bolo by krásne, ak by sa nám ho podarilo vyhrať,“ znejú slová Miroslava Kováčika.

Ak chce Nitra odchádzať zo série ako víťaz bude musieť spomínanú šnúru výhier obzápas prerušiť. V siedmom zápase totiž ide o všetko. Hoci by bolo premiérové striebro Nitry zaiste veľkým úspechom, titul majstra republiky by bol pre nitrianskych fanúšikov nevídaným sviatkom.

„Na Košice sme si verili už pred finále a veríme si na nich stále. Verím, že aj na východe bude vypredané a že sa bude hrať dobrý hokej. My sme sa s našim štadiónom rozlúčili najkrajšie, ako sa dalo. Dúfam, že ľuďom urobíme radosť a prinesieme im niečo aj na námestie,“ zaželal si pred odchodom do Košíc Kováčik.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk