HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Súťaž rozšírili o štyri kluby, liga má vrátane Košíc 44 účastníkov

"Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť rozšírenie našich radov o štyri nové tímy," povedal predseda správnej rady LM Anders Ternbom

Vedenie Ligy majstrov oznámilo, že zvýšilo počet účastníkov premiérovej sezóny 2014/2015 zo 40 na 44. Novými účastníkmi prestížnej európskej súťaže, v ktorej sa vďaka voľnej karte predstaví aj slovenský majster HC Košice, sa stali kluby Briancon Diables Rouge (Fr.), SonderjyskE Vojens (Dán.), Nottingham Panthers (V.Brit.) a Valerenga Oslo (Nór.).

Vzhľadom na aktuálne zmeny sa upravil aj postupový kľuč. Do osemfinále totiž postúpia jedenásti (pozn. pôvodne desiati) víťazi skupín a päť najlepších tímov z druhých miest.

"Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť rozšírenie našich radov o štyri nové tímy," povedal predseda správnej rady LM Anders Ternbom. "Po tom, ako sme rýchlo rozdelili voľné karty pre HC Košice a Stavanger Oilers, sme evidovali množstvo ďalších záujemcov o účasť z popredných súťaží vo Francúzsku, Dánsku a Veľkej Británii. Po internej diskusii v správnej rade a s našim marketingovým partnerom Infront, sme sa preto rozhodli pridať ešte štyri kluby. Takže v prvom ročníku môžme hrdo skonštatovať, že máme účastníkov z dvanástich krajín."

Hokejová Liga majstrov odštartuje 21. augusta 2014, pričom do 7. októbra by sa malo odohrať 161 stretnutí. Súboje vo vyraďovacej fáze sa budú hrať na dva zápasy systémom doma a vonku. Finálový duel je naplánovaný na 3. februára 2015. Žreb skupinovej fázy sa uskutoční 21. mája v bieloruskom Minsku počas tohtoročných majstrovstiev sveta. Nasadenie pred žrebom bude známe 13. mája.

Skupinová fáza: 21. augusta - 7. októbra 2014 Štvrťfinále: 2. a 9. decembra 2014
Semifinále: 13. a 20. januára 2015
Finále: 3. februára

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk