HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Meszároš verí v parádnu jazdu, zápasy v Bell Centre budú výzvou
zdroj:

Meszároš verí v parádnu jazdu, zápasy v Bell Centre budú výzvou

"Nehrá sa tam ľahko. Fanúšikovia v Montreale sú šialení. Na druhej strane to bude zábava," usmieva sa Meszároš.

Medvede z Bostonu milujú veľké zvraty. Takto pred rokom prehrávali v siedmom zápase série proti Torontu 1:4 a dve minúty pred koncom tretej tretiny 2:4. Po triumfe v predĺžení ale postúpili ďalej. Tentoraz vyslali signál o svojej nezlomnosti ďalšiemu kanadskému súperovi. V druhom súboji konferenčného semifinále prehrávali na domácom klzisku desať minút pred koncom s Montrealom 1:3, z ľadu však odchádzali jasajúc po výhre 5:3.

"Mali šťastie," prezentoval dávku frustrácie brankár Montrealu Carey Price. "Vyšiel im záver zápasu. Faktom, je že až do konca hrali veľmi odhodlane. A napokon si našli cestu do bránky. Víťazi sa ale dokážu preskupiť a otriasť. Musíme si uvedomiť, že naša situácia je dobrá a ide sa ďalej."

V Montreale sa spoliehajú na mágiu Bell Centra. V play-off sa tam víťazí hosťom veľmi ťažko a Boston o tom vie svoje. V histórii vyraďovacích zápasov vyhrali Bruins na ľade Canadiens len 23 zo 64 duelov. Úvodné dve stretnutia série ale ukázali jednu dôležitú vec. Pri hre piatich proti piatim sú lepším tímom Medvede. Kanaďania zaznamenali sedem gólov, až štyri z nich padli v presilovkách. Základný predpoklad je preto jasný - k úspechu povedie zlepšená disciplína.

"Je to výzva, ktorej čelíme ako tím," uvedomuje si obranca Torey Krug. "Všetci sa na zápasy v Montreale tešíme. Je zábavné hrať v tej hale nabitej históriou a atmosférou. Vieme, že ich tím bude mať obrovskú podporu. Aj my sa ale na túto výzvu tešíme."

O náročnom prostredí v Bell Centre hovorí i slovenský obranca Andrej  Meszároš, ktorý sa v sobotu vrátil do zostavy Bruins.

"Samozrejme, nehrá sa tam ľahko. Fanúšikovia sú tam šialení. Na druhej strane to bude zábava," usmieva sa Meszároš. "Náš sobotňajší zvrat bol úžasný a na tom môžeme budovať i z pohľadu sebavedomia. Nebude to ľahké, pretože doma sú silní. Aj my ale máme dobrý tím a myslím si, že máme solídne šance."

Dvadsaťosemročný obranca verí, že s Bostonom si splní sen o zisku Stanleyho pohára. Doposiaľ najbližšie k nemu mal v roku 2011 ako hráč Philadelphie.

"Verím, že s Bostonom zažijem niečo veľké. Všetci v to veríme. Mohla by to byť parádna jazda," nádejá sa Meszároš. "Musíme to ale brať zápas po zápase a potom sa uvidí."

Najnovšie z klubu: Montreal

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk