HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Mohli sme to udržať, vraví Réway
zdroj: TASR/AP

Mohli sme to udržať, vraví Réway

"Naťahoval som sa po puku, pretože išlo o prihrávku do jazdy. Trochu inak som si chytil hokejku, aby som dotiahol na puk a už to nešlo," opísal Martin Reway okamih, ktorý mohol rozhodnúť

Je najmladším členom nášho reprezentačného výberu, no dal o sebe vedieť hneď na úvod. Martin Réway bol soľou nášho útoku a na druhom góle Slovenska proti Českej republike sa podieľal prihrávkou o ktorej sa bude ešte veľa písať. Napriek tomu bol po stretnutí sklamaný.

"Po zápase je človek z takéhoto niečoho určite sklamaný. Musíme si z toho ale vziať pozitíva, na negatívach sa poučiť a už sa sústrediť na nadchádzajúci súboj s Kanadou,“ povedal Réway po prehre 1:2 po predĺžení.

Napriek smútku všetci Slováci zhodne uznali, že dosiahnutý výsledok nie je zlý. Predsa len, Česko má kvalitu, na ktorú sa nie je ľahké dotiahnuť. Zvlášť nie s našim mladučkým výberom.

{+T123192}

"Asi by sme takýto výsledok pred zápasom brali. Je ale rozdiel, keď hovoríte pred súbojom a keď dve minúty pred koncom vyhrávate o gól. To sme už mohli udržať,“ pokrútil hlavou agilný útočník.

Sedem minút pred záverom tretieho dejstva mal práve devätnásťročný útočník šancu, ktorá mohla rozhodnúť. Puk však nedokázal dostatočne zdvihnúť.

"Naťahoval som sa po puku, pretože išlo o prihrávku do jazdy, ktorá však bola super. Trochu inak som si chytil hokejku, aby som dotiahol na puk a už to nešlo zdvihnúť. Hokejku som mal na pravej strane a nohy na ľavej. Mal som to dávať medzi nohy, tam je vždy priestor,“ opísal situáciu Martin Réway.

{+T123196}

Celý súboj mohol vyzerať úplne inak nebyť českého veterána Jaromíra Jágra, ktorý v závere vyrovnal na 2:2.

"Tréner vie, prečo ho dáva na ľad v rozhodujúcich okamihoch a on to opäť ukázal. Celý zápas sme si na neho dávali pozor, no on to predviedol až v závere. Čo už,“ zakončil najmladší člen nášho výberu na majstrovstvách sveta.

Odporúčame

ProFutbal.sk