HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majster odštartuje prípravu na sezónu dvoch výziev
zdroj: jäzva

Majster odštartuje prípravu na sezónu dvoch výziev

Nateraz istý je tak odchod brankára Rastislava Staňu do pražskej Sparty a v metropole východu už nebudú pokračovať ani obranca Marek Kolba a útočník Oliver Jokeľ.

Po zisku a následných oslavách siedmeho majstrovského titulu si košickí hokejisti užili pár týždňov zaslúženého oddychu, už 19. mája sa ale pustia opäť do práce. V novom ročníku budú čeliť hneď dvojnásobnej výzve, veď okrem snahy o obhajobu ich čaká i reprezentácia slovenského hokeja v rámci rodiacej sa Ligy majstrov.

Pôvodne sme plánovali odštartovať prípravu už 15. mája, po konzultácii s našim kondičným trénerom Danom Kičurom sme ale v snahe o kvalitnejšiu regeneráciu posunuli štart o štyri dni neskôr. Predsa len, predošlá sezóna bola dlhá a náročná. Úvodná fáza prípravy potrvá do 30. júna a na ľad hlavnej plochy Steel Arény – štadióna Ladislava Trojáka, vykorčuľujeme 23. júla,“ prezentuje informácie o blížiacom sa programe majstra generálny manažér Juraj Bakoš pre hokej.sk.

„Oceliari“ plánujú odohrať v domácom prostredí dva až tri prípravné stretnutia, v dňoch 13. až 15. augusta sa zúčastnia kvalitne obsadeného turnaja v Třinci, kde budú domáci v rámci turnaja oceliarov krstiť nový štadión. Dvadsiateho prvého a dvadsiateho štvrtého augusta ich už čakajú úvodné zápasy Ligy majstrov, ktorá má počas ôsmeho mesiaca roka na programe dve kolá.

 Do plnenia spomínaných výziev sa pustia Košičania opäť pod vedením trénera Antona Tomka, s ktorým predĺžilo vedenie kontrakt po jednomyseľnom hlasovaní správnej rady. V jeho košiari budú figurovať takmer všetci členovia zlatého tímu. Po sezóne síce vypršali kontrakty až sedemnástim hráčom základnej zostavy, s drvivou väčšinou z nich sa ale východniari dohodli na predĺžení spolupráce.

Naším cieľom bolo udržať majstrovský tím pohromade. Nebolo to jednoduché, pretože dopyt po službách úspešných hráčov je vždy silný,“ pokračuje J. Bakoš. „Som rád, že môžem našim fanúšikom oznámiť podpisy nových kontraktov s Petrom Bartošom, Marekom Bartánusom, Jurajom Cebákom, Matejom Češíkom, Matejom Hinďošom, Petrom Sojčíkom, Gabrielom Spilarom, Michalom Šedom, Milanom Takáčom, Tomášom Kloučekom a Dušanom Pašekom.“

Košičania majú eminentný záujem aj o zotrvanie reprezentantov Tomáša Marcinka a Radka Deyla, v prípade oboch ale evidujú zahraničný záujem a ich budúcnosť je preto otvorená. Domov za rodinou do amerického Denveru odcestoval Marek Svatoš, ktorého ďalšie pokračovanie kariéry v materskom klube je nateraz otázne.

Nateraz istý je tak odchod brankára Rastislava Staňu do pražskej Sparty a v metropole východu už nebudú pokračovať ani obranca Marek Kolba a útočník Oliver Jokeľ. Obom vypršali kontrakty. Do kádra naopak pribudnú juniori Ondrej Briják, Denis Markuš a Ladislav Zikmund.

Fanúšikov „oceliarov“ pochopiteľne zaujímajú i ďalšie nové tváre, ktoré zamieria na východ republiky. Košičania rokujú s viacerými hráčmi, ich mená ale zverejnia až tesne pred začiatkom letnej prípravy. Juraj Bakoš ale naznačil, že k brankárovi Alexandrovi Hylákovi, s ktorým počítajú ako s jednotkou, hľadajú po odchode Staňu partnera. Okrem toho cítia potrebu posilniť obranu i útok, pričom z pohľadu ofenzívy sa zamerajú na zisk osožného centra.

Hoci sa ešte príprava na novú sezónu ešte ani nezačala, ciele sa už definovať dajú a v prípade Košíc sú tradične ambiciózne.

„V prvom rade by sme radi dôstojne reprezentovali v Lige majstrov,“ konštatuje generálny manažér HC. „Z pohľadu Tipsport extraligy sa netajíme želaním dostať sa opäť až do finále a získať tak šancu na úspešnú obhajobu titulu. Vieme, že si to vyžaduje širší káder, pretože toto bude z pohľadu nárokov na hráčov i z pohľadu cestovania veľmi náročná sezóna.“

Spomínaná Liga majstrov predstavuje pre košické publikom dlho očakávaný nový impulz a funkcionári „oceliarov“ veľmi dobre vedia, že veľká výzva si vyžaduje zodpovedný prístup.

Na príprave nášho účinkovania v Lige majstrov pracujeme už dlhší čas. Okamžite po udelené miestenky sa rozbehla komunikácia s ligou i marketingovými partnermi tejto novej súťaže. Prakticky denne posielame potrebné informácie o našom klube i Steel Aréne. Práve tento týždeň nás čaká v Košiciach oficiálna návšteva od marketingového partnera Ligy majstrov, ktorý príde na kontrolu klubu aj štadióna. Vzápätí nás čaká míting vo švajčiarskom Zurichu,“ informuje Juraj Bakoš, ktorý bude osobne prítomný i v rámci blížiaceho sa žrebovania súťaže v rámci majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku.

V súvislosti s novou európskou súťažou je pre verejnosť zaiste zaujímavá i informácia o tom, že zápasy Ligy majstrov nebudú zahrnuté do permanentiek pre novú sezónu. Ako hovorí Juraj Bakoš, podmienené to je viacerými objektívnymi faktormi.

Stále nevieme, akých budeme mať súperov a koľko stretnutí vôbec odohráme. Garantované sú tri domáce zápasy, ďalší program závisí od prípadného postupu,“ vysvetľuje J. Bakoš. „Okrem toho musíme zohľadniť skutočnosť, že v prípade tejto súťaže sme povinní zabezpečiť zvýšený počet miest pre novinárov, VIP hostí, ale i marketingových partnerov Ligy majstrov. To všetko uberie počet miest, ktoré sú inak vyhradené pre našich permanentkárov. Práve kvôli týmto povinnostiam sme nemohli spájať dobíjanie a kúpu permanentiek Tipsport extraligy s Ligom majstrov.“

Košický klub je v každom prípade odhodlaný vyjsť držiteľom permanentiek v ústrety a ponúkne im vstupenky na svoje miesta vo zvýhodnenej cene. Predaj na novú sezónu odštartuje 13. mája.

Aktuálny káder HC Košice:
Brankári: Alexandr Hylák, Dominik Riečický
Obrancovia: Martin Štrbák, Erik Černák, Tomáš Klouček, Juraj Cebák, Michal Šeda, Miroslav Macejko, Milan Takáč, Ondrej Briják
Útočníci: Richard Jenčík, Peter Bartoš, Gabriel Spilar, Marek Bartánus, Tomáš Hrnka, Peter Sojčík, Matej Češík, Jiří Bicek, Dušan Pašek, Matúš Chovan, Pavol Skalický, Matej Hinďoš, Peter Boltun, Matúš Matis, Denis Markuš, Ladislav Zikmund

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk