HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bakoš je so skupinou spokojný, v Liberci sa tešia na federálne derby
zdroj: jäzva

Bakoš je so skupinou spokojný, v Liberci sa tešia na federálne derby

""My sme nadšení! Veľmi sme si želali federálne derby. Bude to niečo špeciálne pre našich fanúšikov, pikantné súperenie bez jazykovej bariéry," hovorí Tomáš Krupka pre hokej.sk

Slovenský majster spoznal v pondelok na poludnie v hale Minsk Aréna trojicu svojich súperov v základnej skupine rodiacej sa Ligy majstrov. Ruka olympijského víťaza a trojnásobného majstra sveta Jaroslava Špačka rozhodla o tom, že Košice si v A-skupine zmerajú sily s fínskym Karpätom Oulu, nemeckým Kolínom a českým Libercom.

"Priznám sa, že ja osobne som si želal pražskú Spartu s Rasťom Staňom," pousmial sa tesne po žrebe generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš. "Napriek tomu som veľmi spokojný. Celkovo som túžil predovšetkým po čo možno najsilnejšej a tým pádom najatraktívnejšej skupine. A to sa mi v podstate aj splnilo. Máme veľmi zaujímavých súperov. Je to zmes líg a odlišných štýlov. Bude to dobrá konfrontácia, v ktorej by sme chceli uspieť čo najlepšie. Odovzdáme zo seba to najlepšie a súperi to s nami nebudú mať jednoduché."

Východniari vnímajú účasť v novej súťaži ako veľkú výzvu, na ktorú sa snažia pripraviť čo možno najdôkladnejšie.

"Bude to pre nás veľmi náročná a špecifická sezóna. To si vyžaduje kvalitný a širší káder. My máme v tíme dostatok hráčov, ktorí už dokázali svoje kvality na reprezentačnej či medzinárodnej úrovni. Verím, že to zvládneme a budeme dôstojným reprezentantom slovenského hokeja," vyslovil sa J. Bakoš, ktorý verí, že Liga majstrov pomôže košickému klubu po diváckej i finančnej stránke. "Už vopred sme počítali so vstupnými nákladmi, v kombinácii s výnosmi z domácich zápasov by sme to ale mali finančne ustáť bez vážnejších problémov. Verím, že Steel Aréna bude trikrát vypredaná. Ak by som to bral z pohľadu fanúšika, tak zápasy proti takýmto súperom by som si rozhodne nenechal újsť. Na takéto oživenie čakali Košice a celý slovenský hokej dosť dlho."

Bezprostredne po čase určenom na novinárske otázky čakala generálneho manažéra Košíc schôdzka so zástupcami ostatných klubov. Jedným z nich bol i športový sekretár Liberca Tomáš Krupka. Ten na margo slovenského súpera pre hokej.sk povedal: "My sme nadšení! Veľmi sme si želali federálne derby. Bude to niečo špeciálne pre našich fanúšikov, pikantné súperenie bez jazykovej bariéry. Určite si to užijeme. Ja osobne sa už veľmi teším na opätovné stretnutie s Jurajom Cebákom, ktorý za nás hrával pred svojim odchodom do Košíc. Špeciálne to naopak bude pre našich Slovákov v kádri, predovšetkým pre Janka Lašáka a Tomáša Bulíka, ktorí v Košiciach hrávali. Sme spokojní!"

Okrem dvojice Lašák - Bulík majú Bílí Tygři v kádri i ďalších slovenských hráčov - brankára Marcela Melicherčíka, obrancu Martina Čakajíka a útočníka Martina Barteka. O slovenskom majstrovi toho zatiaľ v Liberci veľa nevedia. "V tejto chvíli nie, nakoľko momentálne máme plné ruky skôr so skladbou vlastného tímu. Po ukončení kariéry Petra Nedvěda sme prišli o hlavný pilier svojho mužstva a tak sa snažíme mužstvo posilniť. Posledné dve sezóny nám nevyšli podľa predstáv a postupne sa snažíme dostať nahor."

Pikantériou česko-slovenského derby bude i skutočnosť, že tieto kluby na seba ešte nikdy nenarazili. Počas košického účinkovania vo federálnej lige Liberec v najvyššej súťaži absentoval a ku vzájomnej konfrontácii nikdy nedošlo ani na úrovni priateľských zápasov.

"Máte pravdu, práve som nad tým uvažoval a myslím si, že sme proti sebe ešte nikdy nehrali. Predsa len, v extralige sme stále relatívnym nováčikom a aj preto veľmi vítame možnosť zmerať si sily so špičkovým slovenským klubom. Verím, že aj pre fanúšikov oboch táborov to bude príjemná skúsenosť, ktorú využijú na nadviazanie vzťahov a spriatelenie sa," dodal Tomáš Krupka.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk