HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tabaček predĺžil zmluvu so švajčiarskym majstrom ZSC Lions
zdroj: Tappara Tampere

Tabaček predĺžil zmluvu so švajčiarskym majstrom ZSC Lions

Tabaček začínal s hokejom v Martine. Na Slovensku pôsobil ešte v Slovane Bratislava a po trojročnom účinkovaní v pražskej Sparte obliekal štyri sezóny dres HC Košice

Slovenský hokejista Ján Tabaček bude pokračovať v kariére v drese ZSC Zürich Lions. So švajčiarskym klubom získal v uplynulej sezóne majstrovský titul a v piatok sa s ním dohodol na predĺžení spolupráce ďalší rok.

Tridsaťštyriročný bek prišiel do ZSC z fínskej Tappary, aby získal svoj šiesty majstrovský titul na klubovej úrovni. Lions budú v budúcom ročníku účinkovať aj v hokejovej Lige majstrov a podľa pravidiel môžu zamestnávať len piatich cudzincov. Spoločne s Tabačekom budú v klube pôsobiť Ryan Keller, Ryan Shannon a Marc-André Bergeron, jedno miesto pre legionára je tak stále ešte voľné. Informoval oficiálny web.

Tabaček začínal s hokejom v Martine. Na Slovensku pôsobil ešte v Slovane Bratislava a po trojročnom účinkovaní v pražskej Sparte obliekal štyri sezóny dres HC Košice. S "oceliarmi" získal tri majstrovské tituly, predtým zodvihol trofej dvakrát nad hlavu aj v Sparte. Následne sa presťahoval do Slovana Bratislava, jeho priemiérovú sezónu v KHL však v mužstve nedokončil a zamieril do Tappary.

Najnovšie z klubu: SC Curych

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk