HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Melicherčíka lákali titul a Liga majstrov. A teší sa na Liberec!
zdroj: jäzva

Melicherčíka lákali titul a Liga majstrov. A teší sa na Liberec!

"Chcem si robiť svoju robotu tak, aby som po sezóne nemusel nič ľutovať. Odovzdať všetko čo je v mojich silách," hovorí Marcel Melicherčík pre hokej.sk

Po dvoch sezónach strávených v Českej republike sa vracia späť na východ Slovenska. Dvadsaťsedemročný brankár Marcel Melicherčík sa ale v novom ročníku nepostaví do bránky svojho materského Popradu, jeho novou výzvou bude pomôcť obhájiť majstrovský titul klubu, ktorý hráva svoje domáce zápasy o sto kilometrov južnejšie. S HC Košice sa dohodol na ročnom kontrakte s možnosťou opcie.

"Košice ma oslovili hneď po skončení sezóny. Pôvodne som mal ambíciu ostať ešte v zahraničí a s Libercom sme rokovali o predĺžení spolupráce, keď to ale napokon nevyšlo, tak som si povedal, že nebudem zbytočne čakať," objasňuje pozadie svojho prestupu do Steel Arény Marcel Melicherčík pre hokej.sk. "Košická ponuka bola veľmi slušná a ide predsa o najlepší klub slovenskej extraligy. Rád by som si splnil sen o majstrovskom titule a veľmi pekným bonusom je Liga majstrov. Takéto výzvy musia byť lákadlom pre každého."

Mimochodom, osud to popradskému odchovancovi zariadil veľmi pikantne. Jeden zo svojich prvých ostrých súbojov za Košice absolvuje proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Bílí Tygři z Liberca pricestujú do Košíc už 6. septembra. "Vyšlo to veru zaujímavo! Verím, že Liberec porazíme a po našom vzájomnom zápase budem spokojný ja," pousmiala sa čerstvá akvizácia HC.

Pred Melicherčíkom teraz stojí neľahká úloha - pokúsiť sa nahradiť brankára zvučného mena, Rastislava Staňu.

"Takto sa na to nepozerám a ani si nemyslím, že by ma angažovali ako náhradu za Rasťa. Skôr išlo o vytvorenie konkurencieschopnej dvojice so Sašom Hylákom," zamýšľa sa Melicherčík, ktorý očakáva bezproblémovú spoluprácu s českým kolegom. "Zatiaľ sa osobne nepoznáme, ale ja verím, že budeme dobrou dvojicou, ktorá ponúkne tímu dostatočnú oporu smerom zozadu. Verím, že nám to bude klapať a o tom kto bude v bránke, budú rozhodovať len výkony. Šancu dostaneme určite obaja a všetko bude závisieť len od formy. Ani jeden z nás nechce byť dvojkou, ale ak mu to pôjde lepšie ako mne, tak ho budem plne podporovať. Zdravý konkurenčný boj môže byť mužstvu len na osoh."

Jedným z pozitív návratu by mala byť i blízkosť domova. Samotný 27-ročný gólman to ale takto nevníma. "Doma som bol celý život a tak som sa určite nerozhodoval podľa vzdialenosti. Mne sa vonku páčilo, ale keď som sa už rozhodol vrátiť na Slovensko, tak Košice predstavujú určite najlepšiu voľbu. Viem, že budem chytať za silným tímom a množstvom kvalitných hráčov. Väčšinu z nich poznám a s niektorými sa stretávame už od žiackych líg. Aklimatizácia by teda mala byť bezproblémová."

{+T86296}

Košičania sa nachádzajú tesne pred záverom úvodnej fázy letnej prípravy a pripojiť sa k nim na pár dní by už nemalo význam. Melicherčík sa tak so svojim novým chlebodarcom dohodol na tom, že podobne ako počas predošlých sezón, absolvuje špecializovaný brankársky kemp v zahraničí.

"Otec Dušana Sidora trénuje už dlhé roky vo Švajčiarsku a má skúsenosti i s brankármi NHL. Musím povedať, že keď som mal asi štrnásť či pätnásť rokov, tak mi výrazne pomohol a v mojej kariére hrá dôležitú rolu. Doslova mi dodal hokejový smer. V tom čase robil kempy v Poprade, teraz ich realizuje v zahraničí. Som veľmi rád za možnosť môcť s ním naďalej spolupracovať," vyslovil sa Melicherčík. Po návrate Na Slovensko by rád dokázal, že dva roky strávené v kluboch HC Lev, Sparta Praha a Liberec, z neho urobili ešte lepšieho gólmana akým bol v čase odchodu spod Tatier. "Mne sa tam veľmi páčilo. Bola to zaujímavá zmena a mal som obrovské šťastie na kontakty so špičkovými klubmi. Nazbieral som nové skúsenosti, zažil iný hokej. Som za to vďačný a snáď ma to posunulo napred."

A s čím by bol Marcel Melicherčík spokojný po blížiacej sa sezóne? Stanoví si pre ňu nejaký konkrétny cieľ? "Ani nie. Chcem si jednoducho robiť svoju robotu tak, aby som po sezóne nemusel nič ľutovať. Odovzdať všetko čo je v mojich silách," dodal pre hokej.sk brankár, ktorý bude i v Košiciach chytať so svojim obľúbeným číslom 92.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk