HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Noví členovia stáda Kamzíkov s prvým tatranským zážitkom - videli kamzíkov
zdroj: jäzva

Noví členovia stáda Kamzíkov s prvým tatranským zážitkom - videli kamzíkov

"Veľmi si ceníme jeho prístup. Viditeľne nám chce pomôcť a veľa sa s nami rozpráva. Je to Pán strelec a snáď sa na nás niečo z jeho schopností nalepí," pousmial sa Matúš Matis.

V tíme Popradu pripravujúcom sa na nový ročník Tipsport extraligy je nových tvárí ako šafránu. Ak nepočítame vlastných odchovancov z juniorky, tak zoznamovací rituál v šatni absolvovali len Ján Šeliga (prišiel z prvoligových Michaloviec) a dvojica mladých majstrov z Košíc Matúš Matis - Peter Boltun.

"V prvom rade očakávam väčší priestor na ľade. V Košiciach bola predsa len silná konkurencia a tak som toho veľa nenahral. Dúfam, že pôsobenie v Poprade mi v tomto smere pomôže," definuje základné očakávanie svojho presunu pod Tatry Peter Boltun, ktorý strelil v 31 zápasoch uplynulého ročníka tri góly, ku ktorým pridal štyri asistencie. Mimochodom v troch súbojoch proti Kamzíkom zaznamenal bilanciu 1+1. A veľmi podobne to vníma i Matúš Matis. "Sme mladí hráči, ktorí potrebujú v prvom rade hrať a zbierať extraligové skúsenosti. V Košiciach bol náš čas predsa len obmedzený a v Poprade by sme mali dostať väčší priestor."

Omladený popradský tím by mal pomôcť dvojici košických odchovancov v kariérnom raste. Rovnako užitoční by ale mali byť aj oni pre Poprad. Sami si veľmi dobre uvedomujú, že od jediných hráčov mužstva s menami na majstrovskom pohári sa bude vyžadovať rukolapný prínos.

"Je to tak, v Košiciach sme boli vnímaní ako mladíci pre štvrtú päťku, v Poprade od nás budú očakávať ako od majstrov určite viac. Ale to je pre nás len dobré," nebráni sa výzve 21-ročný Boltun. "Tak ako hovorí Peťo. Prístup k nám sa zmenil, veď doma sme boli odchovancami, ktorí v podstate dopĺňali tím. Tu v Poprade by sme mali byť posilami, od ktorých sa niečo očakáva," uvedomuje si rovesník Matis.

{+T122028}

Obaja veľmi dobre vedia, že hoci je momentálne konkurencia v Poprade výrazne slabšia ako zažili v Košiciach, veci sa ešte môžu zmeniť a miesto v zostave nemajú vopred garantované.

"Je mi jasné, že tím sa ešte výrazne doplní. Očakávame, že keď sa pôjde na ľad v júli, tak tu bude zo desať nových hráčov. Zatiaľ je tu veľa juniorov a každý z nás sa snaží svojou prácou a prístupom presvedčiť o svojej užitočnosti," konštatuje Matúš Matis, ktorý strávil väčšinu uplynulej sezóny v prvoligovom Bardejov. V jeho drese oslávil titul, no na svojom konte má i trojročné skúsenosti zo zámorských juniorských súťaží.

V šatni Košíc sa Boltun s Matisom stretli s viacerými veľkými osobnosťami slovenského hokeja. Po príchode do Popradu ale natrafili priamo na extraligového rekordéra a pôsobenie po boku nestarnúceho Arneho Krotáka si zatiaľ nevedia vynachváliť.

"Veľmi si ceníme jeho prístup. Viditeľne nám chce pomôcť a veľa sa s nami rozpráva. Od takejto osobnosti môžete načerpať veľa cenných rád a tie hlavné asi prídu až po príchode na ľad. Je to Pán strelec a bolo by skvelé dostať sa s ním do útoku. Snáď sa na nás niečo z jeho streleckých schopností nalepí," pousmial sa Matis. Peter Boltun vníma Krotákove rekordy ako užitočnú inšpiráciu. "No, ak sa mi raz podarí streliť toľko gólov ako on, tak budem môcť hovoriť o vydarenej kariére."

{+T113813}

Dvojicu mladíkov ale viac ako atakovanie čísel popradského kapitána v tejto chvíli zaujíma letná príprava na blížiaci sa ročník. "Je to taká staršia škola letnej prípravy založená na naberaní sily. Mne ako mladému hráčovi to vyhovuje, pretože každý mladý hokejista potrebuje zosilnieť," hovorí Boltun a s prípravou pod vedením Milana Jančušku je spokojný i Matis. "Mne osobne táto príprava vyhovuje veľmi. Všetko to má hlavu i pätu."

Popri letnej drine už stihli noví členovia stáda Kamzíkov i jedinečný zážitok. Prvýkrát v živote videli na vlastné oči symbol Tatier, ktorý budú mať počas sezóny vyobrazený na hrudi.

"V rámci tréningu sme vystúpili na Téryho chatu a mne osobne sa to veľmi páčilo. Mali sme to šťastie vidieť kamzíkov a ja osobne som ich videl naživo prvýkrát," prezentuje svoj zážitok Peter Boltun a Matúš Matis pridáva: "Pre mňa to bola prvá vysokohorská túra v živote! Krásne výhľady. Bol to veľký zážitok, ale vzhľadom na botasky na nohách i riadna drina. Nabudúce sa obujem vhodnejšie. Vraj nás čaká na záver ešte jedna túra a už teraz sa na ňu teším."

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk