HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lapšanský sa dohodol s HC Košice na dvojročnom kontrakte
zdroj: jäzva

Lapšanský sa dohodol s HC Košice na dvojročnom kontrakte

"Obaja útočníci sú mladí hráči, ktorí sú svojím vekom a talentom vhodnou voľbou do nášho tímu. Verím, že v Košiciach budú naplno rozvíjať svoj talent a odhodlanie dosiahnuť s mužstvom vysoké ciele," povedal Juraj Bakoš

Vedenie klubu HC Košice po Milanovi Kolenovi v pondelok definitívne získalo do svojich radov i útočníka Adama Lapšanského. Dvadsaťštyriročný hráč pôsobil v uplynulej sezóne v tíme HK Poprad a s "oceliarmi" sa dohodol na dvojročnom kontrakte. Informáciu priniesol oficiálny web HC Košice.

V tíme spod Tatier nazbieral v 57 zápasoch dovedna 50 bodov za 30 gólov a dvadsať asistencií. "Obaja útočníci sú mladí hráči, ktorí sú svojím vekom a talentom vhodnou voľbou do nášho tímu. Verím, že v Košiciach budú naplno rozvíjať svoj talent a odhodlanie dosiahnuť s mužstvom vysoké ciele," uviedol na oficiálnej stránke klubu generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Lapšanský v sezóne 2011/2012 pôsobil v Sparte Praha, za ktorú odohral 41 zápasov s bilanciou dvanásť bodov (6+6). Je odchovancom popradského hokeja a už ako sedemnásťročný debutoval v A-mužstve "kamzíkov". Slovensko reprezentoval na MS do osemnásť rokov (2007, 2008) i do dvadsať rokov (2010). V A-tíme Slovenska zaznamenal debut v decembri 2010 vo švajčiarskej Arose, kde prispel gólom k víťazstvu Slovenska nad Dánskom. V najcennejšom drese odohral osem stretnutí, v ktorých nazbieral päť bodov (4+1).

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk