HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Handzuš chce ostať v zámorí, v KHL by prikývol iba Slovanu
zdroj:

Handzuš chce ostať v zámorí, v KHL by prikývol iba Slovanu

"Zatiaľ Európu neriešim. Budem nad tým uvažovať, až keď definitívne padne zámorie. Chcem hrať ešte v zahraničí. Keby som hral KHL, tak jedine za Slovan Bratislava," povedal Handzuš

Skúsený slovenský hokejista Michal Handzuš chce aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v NHL. V prípade, že by mu angažmán v zámorí nevyšiel, o KHL uvažuje iba v súvislosti so Slovanom Bratislava.

Tridsaťsedemročnému centrovi po uplynulej sezóne vypršal ročný kontrakt na jeden milión dolárov s Chicagom, pričom Blackhawks avizovali, že mu nový neponúknu. Handzuš by mohol byť zaujímavý pre zámorské kluby, ktoré potrebujú v kabíne skúseného veterána či kvalitného hráča na buly.

"Zatiaľ to neriešim. V júli sa pár klubov ozvalo, ale nič konkrétne sa nedohodlo, to je fakt, uvidíme ako to bude septembri. Vtedy sa začína druhá vlna prestupov, počkám dovtedy," povedal Handzuš. Neprekážalo by mu ani ísť na skúšku do kempu jedného z klubov.

"Aj keby som hral dobre v slabšom tíme, tak by som mal v marci šancu presunúť sa do lepšieho mužstva, ktoré má predpoklad na zisk Stanley Cupu. To by mi neprekážalo," pokračoval Handzuš, ktorý v uplynulej sezóne odohral 59 duelov a získal šestnásť bodov (4+12), v devätnástich zápasoch play off pridal tri body (2+1).

{+T125445}

Celkovo má na konte 1010 štartov v základnej časti NHL s bilanciou 185 gólov, 298 asistencií a 498 trestných minút. V 116 stretnutiach play off pridal šestnásť gólov a 30 asistencií. V roku 2013 sa tešil zo zisku Stanleyho pohára.

O odchode mimo najlepšiu ligu sveta zatiaľ nepremýšľa. "Zatiaľ Európu neriešim. Budem nad tým uvažovať, až keď definitívne padne zámorie. Chcem hrať ešte v zahraničí. Určite by som nešiel kvôli rodine do Ruska. Keby som hral KHL, tak jedine za Slovan Bratislava, ale Kontinentálna liga ma odrádza pre dlhé presuny," pokračoval majster sveta z Göteborgu.

"Ak v septembri nebudem mať nič, tak si viem predstaviť, že by som sa rozohral v Banskej Bystrici, ale určite by to nebolo na celú sezónu," dodal.

Najnovšie z klubu: Chicago

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk