HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Okoličány bojuje o miesto v MHC, na úvod získal skalp majstra
zdroj: jäzva

Okoličány bojuje o miesto v MHC, na úvod získal skalp majstra

Určiť najšťastnejšieho muža v radoch MHC Martin po prvom prípravnom zápase novej sezóny nepredstavovalo žiadny veľký problém.

Určiť najšťastnejšieho muža v radoch MHC Martin po prvom prípravnom zápase novej sezóny nepredstavovalo žiadny veľký problém. S vypršaním poslednej sekundy súboja na ľade Steel Arény vystrelili nad hlavu ako prvému brankárovi Dávidovi Okoličánymu. Devätnásťročný odchovanec "oceliarov" obstál vo svojom prvom vystúpení proti materskému klubu na výbornú a výkonom podporil celkový výborný prejav tímu z Turca. A hoci je víťazstvo Mountfieldu v Košiciach prekvapivé, vzhľadom na predvedené je zároveň i plne zaslúžené. Hostia majstra výrazne prestrieľali a svoj aktívny prejav napokon korunovali i víťazným obratom v samotnom závere.

"Pocity sú samozrejme príjemné," pousmial sa Dávid Okoličány po víťazstve 4:3 nad klubom, ktorému vychytal v roku 2011 dorastenecký titul majstra Slovenska. "Je pekné vyhrať na ľade klubu, v ktorom som chytal od malička. Priznám sa, že sprvoti som cítil istú nervozitu, ale veľmi mi pomohli spoluhráči, ktorí odohrali skvelý zápas. V útoku sme boli húževnatí, v obrane pozorní a náš výkon bol naozaj výborný. Víťazstvo sme si zaslúžili."

Konsolidovaný tím MHC doplnený o viaceré posily pôsobil sviežo, sympaticky odvážne a dokonale potvrdil, že predsezónne optimistické očakávania sú plne oprávnené. Vyzerá to tak, že Martin by mohol byť čiernym koňom nového ročníka.

"Tento tím na to určite má," súhlasí 19-ročný gólman. "Tréningy sú vedené odborne a kvalitne, v mužstve je cítiť chuť po víťazstvách. Myslím si preto, že Martin môže byť v novej sezóne dosť vysoko."

{+T126383}

Samotný mladík však zatiaľ netuší, či bude napokon súčasťou tímu Mountfieldu. V prvom prípravnom stretnutí vystriedal po polovici tímovú jednotku Jakuba Čecha, okrem neho ale disponujú Martinčania i Michalom Dzubinom.

"Zatiaľ som v Martine na skúške a mám otvorenú zmluvu. Ostal by som samozrejme rád, uvedomujem si ale kvalitnú konkurenciu. Jakub i Mišo sú starší a na svojom konte majú výrazne viac skúseností so seniorským hokejom ako ja. Okúsiť slovenskú extraligu je ale lákavé," hovorí na margo svojej situácie brankár, ktorý chytal už ako sedemnásťročný za prvoligové Michalovce a uplynulý ročník strávil v poľskom klube Polonia Bytom. "Bola to celkom fajn skúsenosť. Dotiahli sme to do play-off, ale náš káder predsa len nemal nejakú výraznú silu a tak vypadnutie neprekvapilo. Pre mňa osobne bolo dôležité hlavne to, že som si mohol zachytať medzi mužmi a zbierať potrebné skúsenosti s hokejom na vyššej úrovni."

 

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk