HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stupka zmenil číslo, snaží sa zladiť so zohratým tandemom
zdroj: jäzva

Stupka zmenil číslo, snaží sa zladiť so zohratým tandemom

"Vieme, že fanúšikovia sa na ten zápas veľmi tešia a teším sa i ja. Veď moje doposiaľ najväčšie derby bolo medzi Trnavou a Piešťanmi," hovorí pre hokej.sk Václav Stupka.

Pre rodáka z Trnavy nemusí byť vždy jednoduché porozumieť na východe Slovenska. "Pomaličky sa učím," usmieva sa tradične dobre naladený útočník Václav Stupka, ktorý vďaka svojej povahe nemal problém zapadnúť po letnej zmene do košického tímu. Napriek tomu veľmi dobre vie, že pri Hornáde ho nečaká nič jednoduché.

"Verím, že ma to posunie dopredu, veď tunajšia konkurencia je najväčšia, akú som kedy zažil. Tréneri majú z koho vyberať a každý z nás musí pracovať neustále naplno," hovorí 28-ročný útočník, ktorý hrával ešte pred štyrmi rokmi v prvoligovej Trnave. Medzitým sa ale v rámci pôsobení v Žiline a Piešťanoch vypracoval medzi to najlepšie, čo Tipsport extraliga ponúka a v úvode tohoto roka bol členom jej All-star tímu v súboji proti olympionikom Slovenska.

Prvú zmenu pocítil hneď na úvod svojho pôsobenia na východe. Tradičné číslo 12 musel vymeniť za "krotákovskú" trinástku.

"Moje číslo už mal Jirko Bicek a tak som išiel o číslicu nahor," objasňuje Stupka, ktorého zaradil tréner Anton Tomko v prvom prípravnom zápase proti Martinu do útoku k Petrovi Sojčíkovi a Matejovi Češíkovi. Teda k dvojičke dokonale zohranej na ľade i mimo neho. "Je to také dvojsečné. Podobnú situáciu som zažil v Piešťanoch, kde som predstavoval zohratú dvojičku s ďalším Trnavčanom Marcelom Holovičom. K nám sa musel vždy prispôsobovať niekto tretí a nie vždy to mal ľahké. Teraz sa budem musieť prispôsobiť ja."

{+T126413}

Spomínaný duel proti Mountfieldu ukázal z pohľadu hry majstra veľké rezervy. Podľa Stupku je to ale v tejto fáze prípravy v poriadku.

"Bol to len prvý zápas a jasne ukázal, že ešte máme na čom pracovať. Z našej strany to bolo také vlažné, chýbalo viac streľby i pohybu. Je pravda, že sme nastúpili z hrubej prípravy, v rámci ktorej absolvujeme veľké porcie tréningov, ani to by nás ale nemalo ospravedlňovať. Na druhej strane je dobré, že sme videli svoje slabiny a môžeme pracovať na ich odstránení," konštatuje jedna z osmičky letných posíl "oceliarov", podľa ktorej budú výkony gradovať od zápasu k zápasu. "Už v stredu proti Slovanu to musí byť oveľa lepší výkon. Potenciál tohoto tímu je veľký a myslím si, že už v stredu ho poodhalíme výraznejšie. Vieme, že fanúšikovia sa na ten zápas veľmi tešia a teším sa i ja. Veď moje doposiaľ najväčšie derby bolo medzi Trnavou a Piešťanmi," dodal s úsmevom pre hokej.sk Václav Stupka.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk