HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Miestami predvádzali "Brazíliu", doplatili na koncovku
zdroj: jäzva

Miestami predvádzali "Brazíliu", doplatili na koncovku

"Odohrali sme dobrý zápas vo výbornej atmosfére. Dovolím si povedať, že ak by sa hrali všetky stretnutia v takejto kulise, tak by ten náš hokej vyzeral inak," hovorí Melicherčík

Vypredaný štadión v auguste predstavuje v našich končinách jav nevídaný a niet preto divu, že pohľad na utešene zaplnené tribúny strhol košických hokejistov v prípravnom súboji proti Slovanu Bratislava k nadpriemernému výkonu. Od samého úvodu búšili do favorizovaného tímu a vypracovali si množstvo solídnych streleckých príležitostí, zástupca Kontinentálnej hokejovej ligy im ale v priebehu piatich minút druhej tretiny brilantne predviedol, ako sa rozhodujú vyrovnané súboje. Väčšia rozvaha a um pri zakončení boli jednoducho na strane hostí od Dunaja.

"Odohrali sme dobrý zápas vo výbornej atmosfére. Dovolím si povedať, že ak by sa hrali všetky stretnutia v takejto kulise, tak by ten náš hokej vyzeral inak. Keď sú tribúny plné, tak vás to jednoducho musí baviť a hráči siahnu na dno svojich síl. A myslím si, že i samotní diváci sa cítia na takých zápasoch oveľa lepšie. Škoda len, že sme nepremenili svoje šance, pretože herne sme mali i na lepší výsledok. Musíme ale uznať aj kvalitu súpera, ktorý to odohral skúsene," okomentoval prehru 1:3 brankár Marcel Melicherčík. Podobne ako osem tisíciek divákov, aj on sa miestami chytal za hlavu pri pohľade na to, čo všetko boli jeho spoluhráči schopní zahodiť. "Mali sme to vo svojich rukách, ale šance sme nepremenili. Hrali sme pritom naozaj dobre a útok Gabiho Spilara s Jenčíkom tam miestami predvádzal "Brazíliu". Im však potom stačilo zavrieť nás na pár minút v pásme a strelili nám tri rýchle góly."

"Začali sme dobre, ale doplatili sme na hluchých päť minút v druhej tretine. Tam sme to stratili," povzdychol si Dušan Pašek. "Snažili sme sa bojovať až do konca, ale za takého stava sa už s tým pracovalo ťažko. V koncovke sme pôsobili nervóznym dojmom a určite to bola jedna z príčin, prečo sme tento zápas prehrali."

V porovnaní s úvodným prípravným zápasom proti Martinu sa hra Košíc v každom prípade výrazne zlepšila a výsledkom bol pozápasový potlesk divákov. 

"Atmosféra bola celkovo výborná a je len škoda, že sa nám nepodarilo streliť vedúci gól. To by divákov určite rozparádilo ešte viac. Košické publikum ale aj tak nezostalo svojej povesti nič dlžné a pripravilo nám výbornú atmosféru. Medzi Slovanom a Košicami vždy rivalita bola a pokiaľ sa budú tieto zápasy hrať, tak pretrvá," pridal Dušan Pašek na margo oživenej rivality medzi východom a západom.

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk