HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Návrat do Třinca nespája Zagrapan s emóciami, myslí len na úspech Košíc
zdroj: jäzva

Návrat do Třinca nespája Zagrapan s emóciami, myslí len na úspech Košíc

"Stará hala nebola taká moderná ako nová, zdieľam ale názor mnohých ľudí, že mala svojské čaro a ja na ňu spomínam len v dobrom. Tento nový štadión je moderný a krásny, už je to ale niečo iné," hovorí Zagrapan

Třinecký hokej zažíva veľký historický medzník v podobe sťahovania sa do novučičkej haly. Krstom nádhernej modernej Werk Arény je turnaj oceliarov s názvom Steel Cup a spoločne s usporiadateľským klubom a Vítkovicami sú jeho hosťami i ruský Severstaľ Čerepovec a slovenský šampión z Košíc. Práve v jeho kádri nájdeme i hráča, ktorý je podpísaný pod doposiaľ jediným majstrovským titulom "drakov". Útočník Marek Zagrapan zažil v roku 2011 na vlastnej koži najväčší úspech sliezskeho tímu a za Třinec neskôr hrával po ročnej fínskej anabáze i v sezónach 2012-13 a 2013-14.

"Všetko je to tu úplne nové a moje spomienky sa viažu k starej hale. Tá nebola taká moderná ako nová, zdieľam ale názor mnohých ľudí, že mala svojské čaro a ja na ňu spomínam len v dobrom. Tento nový štadión je moderný a krásny, už je to ale niečo iné. Možno i preto to teraz neberiem nejako emocionálne a sústredím sa hlavne na to, aby sme odohrali s Košicami dobrý turnaj," uviedol pre hokej.sk 27-ročný útočník pre hokej.sk po úvodnom tréningu Košičanov vo Werk Aréne. Spoločnú minulosť s tímom Ocelářov si k telu vôbec nepripúšťa. "Naozaj sa tým vôbec nezaťažujem. Stretol som tu viacerých ľudí, s ktorými sa poznám, ale ja sa tu naozaj sústredím len na košické výkony. Musíme sa poctivo pripraviť na každý zápas a nejaké hecovačky či podobné veci môžu prísť na rad až po vzájomnom zápase proti Třincu."

Košičania odohrali doposiaľ v príprave tri stretnutia a vo všetkých ťahali za kratší koniec povrazu. V rámci Steel Cupu ich čakajú nároční protivníci, cieľom je ale jednoznačne prelomenie doterajšej negatívnej série.

"Boli by sme zlými športovcami, ak by sme sem neprišli odohrať dobrý turnaj a vybojovať čo najviac víťazstiev. Stať sa môže všeličo, ale my chceme vyhrať každý duel," definuje košické ambície Zagrapan. Nielen on ale vie, že aj súčasný třinecký turnaj predstavuje len prostriedok k ladeniu výkonnosti, ktoré smeruje k úspešnému vstupu do prestížnej Ligy majstrov. "Ešte nikdy som niečo podobné nezažil, ale verím, že to všetko zvládneme a sezónu odštartujeme k svojej spokojnosti. Som presvedčený o tom, že na to máme. V Košiciach som nšiel výbornú partiu a mužstvo, ktoré má všetky predpoklady pre úspešné výsledky."

Útočník draftovaný v roku 2005 Buffalom Sabres hráva v útoku s Tomášom Hrnkom a Marekom Bartánusom. Ako sa mu pozdáva zloženie tejto formácie? "Takto hrávame od úvodu prípravy a myslím si, že sme si na seba zvykli. Chcelo by to ešte viac gólov, ale takto zložený útok by mohol fungovať," konštatuje prešovský odchovanec, ktorý sa ocitol vďaka podpisu zmluvy s Košicami najbližšie k svojmu domovu od svojich dorasteneckých čias. Do moravského Zlínu vycestoval už ako štrnásťročný a medzitým okúsil okrem českého hokeja i zámorie, Rusko či Fínsko. "Z domova to mám na skok a práve vzdialenosť bola jedným z hlavných pozitívnych faktorov košickej ponuky. Takto blízko rodine som nebol roky a musím povedať, že je to veľmi príjemná zmena."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk