HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Koncovka a vylúčenia. Pomenoval problémy majstra Hylák
zdroj: jäzva

Koncovka a vylúčenia. Pomenoval problémy majstra Hylák

„Mať šesť či sedem vylúčených hráčov proti súperovi z KHL je jednoducho smrtiace,“ zdôrazňuje Hylák.

Efektivita v koncovke a zbytočné vylúčenia. Dva faktory, ktoré zlomili väzy majstrovským Košiciam v oboch prípravných zápasoch proti účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy. Herne predstavovali „oceliari“ pre bratislavský Slovan i Severstaľ Čerepovec vyrovnaného protivníka, kľúčové detaily ale zvládli lepšie skúsenejší súperi.

Odohrali sme ďalší dobrý zápas, trochu mi to pripomínalo duel proti Slovanu. Vtedy sme mali množstvo šancí, teraz ich bolo o čosi menej, ale góly sme streliť mohli. Momentálne sa jednoducho trápime s koncovkou,“ povzdychol si brankár Alexandr Hylák po prehre 1:3 s Čerepovcom.

Za streleckým kŕčom majstra možno hľadať akúsi nepohodu, ktorá plynie z čakania na prvé víťazstvo.

„Keď vyhráte päť zápasov v rade, tak strelíte gól i z rohu klziska. Hra je vtedy pokojnejšia, strelci nemajú zviazané ruky a aj nám brankárom sa chytá lepšie. Potrebujeme vyhrať a prelomiť streleckú nepohodu. Verím, že sa nám to podarí už proti Třincu. Aj keď ide o ďalší kvalitný tím, ktorý bude mať výhodu domáceho ľadu,“ pokračuje 30-ročný pardubický odchovanec.

Ak chcú ale východniari na třineckom Steel Cupe získať skalp hostiteľa, potrebujú sa okrem efektivity zlepšiť ešte v jednom dôležitom ukazovateli – v počte vylúčení. Aj proti Čerepovcu putovali Košičania na trestnú lavicu viackrát doslova zbytočne.

Mať šesť či sedem vylúčených hráčov proti súperovi z KHL je jednoducho smrtiace,“ zdôrazňuje Hylák. „Oslabenia sme nehrali zle, ale opäť chýbal i kúsok šťastia. Súperovi pomohli i náhodné odrazy puku a dá sa povedať, že ak by som mal na svojej strane šťastie, tak som mohol zabrániť každému z troch gólov. Určite nás nebaví stále prehrávať, ale za svoj výkon sa nemusíme hanbiť. Prakticky do polovice tretej tretiny sme držali nerozhodný stav a Peťo Bartoš nastrelil brvno. Osobne si myslím, že je to hlavne o koncovke. Nedostávame žiadne výprasky, zároveň ale góly nestrieľame. Musíme to ale brať ako super prípravu a práve tieto náročné zápasy nám veľmi pomôžu. O týždeň štartujeme Ligu majstrov a tam by sme už mali zvládať detaily lepšie.“

Košičanov môže tešiť aspoň to, že forma brankárskej dvojice Hylák – Melicherčík nepredstavuje vrásky na tvárach trénerov. Aj v súboji proti Severstaľu predviedol český gólman viacero pekných zákrokov. Ako pritom sám priznáva, pred duelom proti účastníkovi KHL mal isté obavy plynúce z premiéry v novom výstroji.

„Až na lapačku som mal dnes prvýkrát všetko nové. Chytalo sa mi ale super a už na predzápasovej rozcvičke som sa cítil fajn. Takýto súperi dokážu vyhecovať a ja som si to vychutnal a môžem povedať, že v rámci prípravy sa mi zatiaľ chytalo najlepšie. Samozrejme, prvé výkony v sezóne nepatria nikdy k tým najlepším a tak je ešte čo zlepšovať. Tento rok je to ale vzhľadom na Ligu majstrov špecifické a svoju výkonnosť tak musíme urýchliť,“ uvedomuje si A. Hylák, ktorý štartuje už svoju štvrtú košickú sezónu. Na rozdiel od tej predošlej nahradil na pozícii jeho konkurenta Rastislava Staňu Marcel Melicherčík. Ako funguje tento vzťah? „Výborne! Obaja sme komunikatívni a často spoločne rozoberáme góly a zápasy. S Marcelom i Dominikom Riečickým je sranda a myslím si, že tvoríme dobrú partiu. Ja som ale so svojimi kolegami nikdy problémy nemal a ani tentoraz by tomu nemalo byť inak.“

Pohodu v brankárskych radov majstra pridáva i fakt, že od začiatku prípravy sa im venuje špecialista, tréner Marko Milý. „Veľmi som to uvítal. Priznám sa, že po príchode do Košíc ma prekvapila jediná vec a tou bola práve absencia trénera brankárov. Klub disponuje výborným zázemím, všetko funguje tak ako má, takýto odborník ale chýbal. Spoločne s trénerom Rulíkom prišiel Daniel Makoni, ktorého som poznal ešte z Chomutova, ale ten neskôr odišiel. Teší ma, že sa nás ujal Marko Milý. Rozumieme si, jeho cvičeniam plne verím a túto spoluprácu vnímam veľmi kladne,“ dodal pre hokej.sk Alexandr Hylák.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk