HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košický prezident Juraj Mondík vníma Ligu majstrov ako veľkú výzvu
zdroj: jäzva

Košický prezident Juraj Mondík vníma Ligu majstrov ako veľkú výzvu

V stredu ráno naberú hokejisti majstrovských Košíc smer Kolín nad Rýnom a o deň neskôr absolvujú v nádhernej dvadsaťtisícovej Lanxess Aréne svoj debut v novovytvorenej Lige majstrov.

V stredu ráno naberú hokejisti majstrovských Košíc smer Kolín nad Rýnom a o deň neskôr absolvujú v nádhernej dvadsaťtisícovej Lanxess Aréne svoj debut v novovytvorenej Lige majstrov. V rámci základnej A-skupiny si neskôr okrem nemeckého vicemajstra zmerajú sily i s fínskym šampiónom Kärpäť Oulu a českým Libercom. O očakávaniach i výzvach spojených s touto súťažou sa hokej.sk pozhováral s prezidentom HC Košice Jurajom Mondíkom.

Pán prezident, s akými ambíciami vstupuje klub HC Košice do Ligy majstrov?

Juraj Mondík: Pre náš klub je to obrovská výzva. Je to niečo nové a my sme veľmi radi, že takáto súťaž vznikla. Práve účasti v nej sme podriadili celú minulú sezónu. Vedeli sme, že účasť v Lige majstrov bude patriť podľa všetkého slovenskému majstrovi a všetko naše úsilie smerovalo k tomu. Veľmi sa na túto súťaž tešíme a v rámci jej zvládnutia sme sa snažili naplánovať čo možno najkvalitnejšiu prípravu. V jej priebehu sme sa stretli s viacerými silnými súpermi a absolvovali sme kvalitne obsadený turnaj Steel Cup v Třinci. Tieto zápasy nám veľa napovedali. Vieme ako jednotliví hráči reagujú v konkrétnych situáciách a tréneri podľa toho vyskladajú útoky pre štart Ligy majstrov. Celá letná príprava smerovala práve k tejto súťaži, ktorá štartuje skôr ako naša extraliga. To si vyžadovalo skoršie načasovanie formy.

Začínate v Kolíne, teda na ľade finalistu nemeckej ligy z posledných dvoch sezón. V čo veríte v súboji proti jednému z hlavných favoritov skupiny A?

Všetci vieme, že štart je vždy dôležitý a na tento zápas sme sa pripravovali dlhý čas. V každom prípade tam ideme s pokorou a to si podľa mňa uvedomuje každý hráč. Snažili sme sa pripraviť zodpovedne, ale výsledok si netrúfam predpovedať. Mám informácie od trénerov i generálneho manažéra a veľmi dobre viem, že nenechali nič na náhodu. Do Kolína odlietame v stredu ráno, podvečer absolvujeme tréning v Lanxess Aréne a vo štvrtok nás potom čaká samotný zápas. Všetko podriaďujeme tomu, aby sme boli v tejto súťaži úspešní.

Logistika veru nepredstavuje jednoduchú úlohu. Vo štvrtok hráte v Kolíne a už v sobotu privítate v Steel Aréne Kärpät Oulu...

Práve preto sme museli pristúpiť k charterovým letom, ktoré nám umožňujú najrýchlejšie možné presuny. Prakticky hneď po odohraní zápasu odletíme späť do Košíc a začneme sa pripravovať na fínskeho majstra. Za stranu vedenia môžem zodpovedne povedať, že sme urobili všetko preto, aby mali hráči najvyšším možný komfort a maximálny priestor pre regeneráciu a prípravu. Liga majstrov je vážna súťaž a nemôžeme si dovoliť podcenenie v žiadnej oblasti.

Akým manažérskym výzvam čelili Košice v súvislosti so štartom v Lige majstrov? Určite to nebolo len o samotnom potvrdení prijatia a následnom žrebe v Minsku...

Samozrejme, bolo toho oveľa viac. Predovšetkým po technickej stránke musíme spĺňať rôzne podmienky. Či už ide o vybavenie počítačov, reklamné podmienky, sponzorské a technické nároky, vybavenie arény a podobné veci. V prípade postupu by boli navyše podmienky ešte náročnejšie. Určite sa na to ale nesťažujeme, veď my sme sa na možnosť štartu v takejto súťaži veľmi tešili a vážime si ju. V predošlých rokoch nás nesmierne frustrovalo, že aj keď sme ukončili sezóny veľmi úspešne a získavali tituly, museli sme sa rozísť na dovolenky a začať sa pripravovať na nový ročník. Jednoducho tu nebolo nič, čo by umožňovalo zvádzať vážnu medzinárodnú konfrontáciu. Teraz môžeme bojovať aj o niečo iné, než je titul a sám som veľmi zvedavý na to, ako obstojíme v súperení s európskymi klubmi.

Košice naozaj čakali na takéto zápasy roky. Aká je teda odozva medzi fanúšikmi a ako prebieha predaj vstupeniek na prvý domáci zápas proti Oulu?

Priebežný stav hovorí o vyše polovičnom naplnení Steel Arény, ja samozrejme verím, že cestu na tribúny si nájde čo najvyšší počet našich priaznivcov. Fínsky majster Kärpät Oulu predstavuje skutočnú extratriedu a som presvedčený o tom, že fanúšik hokeja by si takýto zážitok nemal nechať újsť. Aj touto cestou by som teda chcel pozvať divákov na štadión a požiadal ich o pomoc nášmu tímu. Hrať pred plnou halou je pre hráčov nesmierne motivujúce.

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk