HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bicek verí, že Žraloky si vylámu zuby na košickej oceli
zdroj: jäzva

Bicek verí, že Žraloky si vylámu zuby na košickej oceli

"Vieme, že Nemci preferujú kanadský štýl hokeja, ktorý sem doniesli tréneri zo zámoria. Očakávame od nich rýchly a agresívny hokej s dohrávaním súbojov. Určite na nás vybehnú a to potrebujeme ustáť," hovorí Bicek pre hokej.sk

Už len hodiny delia košických hokejistov od premiéry v Lige majstrov. Úradujúci majster Slovenska pricestoval do Kolína nad Rýnom v stredu popoludní a podvečer už absolvoval hodinku na ľade tréningovej haly miestnych Žralokov.

"Let bol super a užili sme si aj prvý tréning v Kolíne. Aj keď v jeho úvode sa mi po tej ceste dýchalo ťažšie a tak som sa pýtal, v akej sme nadmorskej výške," vyslovil sa pre hokej.sk s úsmevom útočník Jiří Bicek. "Potom to ale bolo v pohode. Potrebovali sme sa rozhýbať po ceste, teraz si dobre oddýchneme a zajtra sa na to ide!"

To, že sa zatiaľ nedostali na plochu hlavnej LanXess arény východniarov nerozrušilo. Komfort dvadsaťtisícovej haly totiž využívajú len na samotné zápasy i domáci Haie.

"Na podobné veci som bol zvyknutý zo zámoria či Švédska. Veľké kluby to takto robia a nevidím v tom žiadny problém. Ľad je všade rovnaký," poznamenal 35-ročný útočník, ktorý ešte vo svojej kariére proti žiadnemu nemeckému súperovi nehral. Napriek tomu si dokáže predstaviť, čo Košičanov vo štvrtok čaká. "Vieme, že Nemci preferujú kanadský štýl hokeja, ktorý sem doniesli tréneri zo zámoria. Očakávame od nich rýchly a agresívny hokej s dohrávaním súbojov. Určite na nás vybehnú a to potrebujeme ustáť."

Domáci Žraloci sa hotujú roztrhať Slovákov v zuboch, šampión spod Tatier ale nepricestoval k Rýnu s úmyslom stať sa ich korisťou. "My sme oceľ! Mohli by si na nás teda vylámať zuby," rozosmial sa Bicek. "Teraz ale vážne. Prišli sme sem odohrať dobrý zápas a odviesť stopercentný výkon. Dúfam, že to bude viesť k dobrému výsledku."

V úvodnom súboji Ligy majstrov nemôže tréner Anton Tomko počítať s obrancom Michalom Šedom a útočníkmi Petrom Sojčíkom s Dušanom Pašekom.  

 

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk