HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kolín bol hrateľný, mali sme bodovať - zhodujú sa Košičania
zdroj: jäzva

Kolín bol hrateľný, mali sme bodovať - zhodujú sa Košičania

"Jednoznačne sme mali na to, aby sme zabodovali," povzdychol si brankár Marcel Melicherčík. "Dovolím si povedať, že nás Kolín v ničom neprevýšil a nedá sa povedať, že by si víťazstvo zaslúžil."

Ach tá koncovka. Povzdychli si košickí hokejisti po svojom úvodnom vystúpení v Lige majstrov na ľade kolínskych Žralokov. V LanXess Aréne robili prakticky všetko správne. S nemeckým vicemajstrom udržali krok po korčuliarskej stránke, dokázali sa vyvarovať zbytočných faulov a vypracovali si i potrebné strelecké príležitosti. Tesná prehra 1:2 ich preto poriadne škrela.

"Jednoznačne sme mali na to, aby sme zabodovali," povzdychol si brankár Marcel Melicherčík. "Očakávali sme, že na nás vyletia, ale to sa nestalo. Je veľká škoda, že sme to nedokázali využiť na zisk vedenia. Dovolím si povedať, že nás Kolín v ničom neprevýšil a nedá sa povedať, že by si víťazstvo zaslúžil. Úprimne si myslím, že Čerepovec či české mužstvá, proti ktorým sme hrali v príprave, boli na vyššej hernej úrovni ako Kolín. Bohužiaľ sme sa chvíľu akoby rozkukávali a neskôr sme sa dostali do manka. Čas potom letel veľmi rýchlo. Možno ak by sme hrali proti nim zajtra a začali ešte sebavedomejšie, ta by to dopadlo lepšie."

Hlavné predzápasové obavy sa týkali disciplíny. S tou mali Oceliari v príprave problémy, tentoraz však dodržali v tejto oblasti pokyny trénera Antona Tomka do bodky. Na trestnú lavicu putovali len dvaja zástupcovia nášho majstra, zatiaľ čo Kolínčania sa dopustili až šiestich porušení pravidiel. Z pohľadu úročenia početných výhod na tom boli ale lepšie práve domáci.

"V dnešnom hokeji rozhodujú štandardné situácie. My sme hrali šesť presiloviek a strelili sme iba gól, oni využili obe svoje šance. Tam je treba hľadať problém," uvedomuje si útočník Jiří Bicek, ku ktorému sa pripája Milan Kolena. "V takýchto zápasoch rozhodujú chybičky. Urobili sme dva fauly a dostali sme dva góly. Presilovky rozhodujú a nás stáli zisk bodov. Je to škoda, pretože to bol hrateľný súper."

Košičania nevstúpili do zápasu zle a hneď v úvode si vynútili dve presilové hry. To, ako sa majú využívať takéto situácie, im ale ukázal v trinástej minúte zámorskou NHL ošľahaný Alexander Sulzer. Keď zvýšil v 35. minúte Falk na 2:0, spustilo osem tisícok divákov oslavné chorály. Nádej sedemnásobného slovenského šampióna však vykresal už o štyri minúty neskôr Bicek, ktorý dotiahol do úspešného konca výbornú akciu Kolenu.

"Bol to dôležitý gól do šatne a všetko bolo otvorené. Do tretej tretiny sme išli s tým, že vyrovnáme a Nemci sa očividne strachovali o výsledok," hovorí Milan Kolena, jeden z najlepších hráčov zápasu. Strelec košického gólu J. Bicek ale veľmi dobre vie: "Teraz je to už v podstate jedno. Ten gól nakopol tím, ale nebol víťazný. A my sme prišli po víťazstvo a nie individuálne body. Prehra jednoducho mrzí. Chceli sme tri body a vieme, že sme bodovať mohli. Pre mužstvo je ale hlavné, že dokázalo bojovať až do konca a nenechalo to len tak. Takýmto prístupom by sme si to šťastie mohli prikloniť na svoju stranu."

{+T127502}

Spomínané šťastie chýbalo východniarom napríklad i pri výbornej strele Richarda Jenčíka, po ktorej rozhodovali centimetre. Dvadsaťdeväťročný útočník sa po ľade pohyboval v prestrojení a pre svojich spoluhráčov sa stával miestami neviditeľným. Ako najlepší strelec uplynulej košickej sezóny mal na sebe dres s červenou zadnou stranou a špeciálnu prilbu. "Bolo to niečo nezvyčajné. Prilbami nevadila, ale chlapci mi vraveli, že keď som k nim bol otočený chrbtom, tak ma miestami prehliadali. Mal som totiž červený chrbát a tak si ma mýlili s Kolínčanmi.  Miestami si doslova mysleli, že sú na ľade len štyria. Takto to ale vymysleli a ja s tým problém nemám," vyslovil sa košický odchovanec. Podobne ako spoluhráči, aj on mal pocit, že Košičania mali na bodový úlovok. "Prehra o gól mrzí viac, ako keby sme dostali šesť gólov. Škoda, pretože šancí sme mali dostatok. Na druhej strane, videli sme, že môžeme hrať i s top tímom. Verím, že doma nás povzbudia ľudia a v sobotu odohráme proti Oulu dobrý zápas s lepším výsledkom."

Domácu premiéru v Lige majstrov absolvujú Košičania v sobotu o 17:30 proti úradujúcemu majstrovi Fínska - tímu Kärpäť Oulu.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk