HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice čaká lahôdka - slovenský šampión hostí fínskeho
zdroj: jäzva

Košice čaká lahôdka - slovenský šampión hostí fínskeho

Košice zažijú v sobotu hokejový sviatok. Metropola východu čakala na vážnu medzinárodnú konfrontáciu roky a hneď úvodný duel Ligy majstrov v Steel Aréne naservíruje divákom skutočnú lahôdku.

Košice zažijú v sobotu hokejový sviatok. Metropola východu čakala na vážnu medzinárodnú konfrontáciu roky a hneď úvodný duel Ligy majstrov v Steel Aréne naservíruje divákom skutočnú lahôdku. Do Steel Arény zavíta fínsky šampión - Kärpät Oulu.

V radoch Kärpätu nájdeme mnoho zaujímavých mien. V bránke sú to napríklad súťažou KHL ostrieľaný Iiro Tarkki či jeho kolega, z pôsobenia v bratislavskom Slovane aj u nás známy - Tomi Karhunen. Obranu diriguje majster sveta Lasse Kukkonen, v rámci jej medzinárodného zloženia ale figurujú i Čech Vladimír Eminger, Američan Dan Spang, Kanaďan Ryan Glenn či Švéd Adam Mashur. Veľkou osobnosťou šikovného a korčuliarsky mimoriadne zdatného útoku je reprezentant Fínska Mika Pyorala, v prvom útoku s ním hrávajú Kanaďan Deschmaps a Američan Davis.

"Hral som proti nim v minulej sezóne a viem preto veľmi dobre, že je to korčuliarsky výborne vybavený tím. Ak chceme uspieť, musíme s nimi jazdiť do úmoru," vyslovil sa na adresu Kärpätu útočník Milan Kolena, ktorý stál proti Oulu ako súper v rámci vlaňajšej prípravy so Slovanom. A hoci je podľa neho fínsky majster jasným favoritom, Oceliari ho plánujú poriadne potrápiť. "Hráme doma a ja verím, že nás diváci poženú dopredu. Nesmieme sa zľaknúť a musíme na nich vyletieť. Potrebovali by sme streliť na začiatku nejaký gól."

O potrebe podať sebavedomí výkon hovorí i brankár Marcel Melicherčík. "Výkon z Kolína nás povzbudil. Čakali sme, že budeme papierový outsider, ale pri dobrom pohybe sme na súpera nestrácali. Ak chceme uspieť proti Fínom, tak musíme hrať nebojácne a opäť zo seba vydať maximum. Každý je poraziteľný a začína sa za stavu 0:0. Nemáme žiadny predzásový hendikep a potrebujeme len odhodiť prehnaný rešpekt."

Po tesnej prehre 1:2 na ľade Kolína mali Košičania minimum času na oddych a prípravu, podľa Jiřího Biceka to ale problém nie je. "Niekedy je dobré, ak máte málo času na rozmýšľanie a musíte hodiť zápas rýchlo za hlavu. Budeme hrať doma a ja verím, že proti Fínom predvedieme agresívny výkon, ktorý bude korunovaný dobrým výsledkom."

"Fínsky hokej som doposiaľ príliš nesledoval a priznám sa, že presne neviem, čo môžeme od tohto zápasu čakať. V každom prípade sa na fínskeho majstra teším a myslím si, že ukázať sa bude chcieť celý náš tím," dodal Richard Jenčík.

Vo svojom úvodnom vystúpení v Lige majstrov potvrdilo Oulu svoju kvalitu, keď triumfovalo na ľade Liberca 4:3. Už v 28. minúte pritom viedli zverenci trénera Lauriho Marjamäkiho o štyri góly.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk