HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Po desivom úvode ukázali Košičania srdce
zdroj: jäzva

Po desivom úvode ukázali Košičania srdce

"Ak nám diváci zatlieskajú, tak sme radi a vieme, že sme neodviedli zlú prácu," hovorí Marek Bartánus pre hokej.sk

Parádne úvody by si mohol nechať Kärpät Oulu patentovať. Vo svojom úvodnom vystúpení v Lige majstrov viedol na ľade Liberca v 28. minúte 4:0 a o niečo podobné sa pokúšal i v Košiciach. Fínsky šampión spustil na Oceliarov od prvých sekúnd oheň a síru. Mohutný tlak pretavil vo štvrtej minúte v gól Patricka Davisa a slovenský majster sa dostal k prvej strele až v 11. minúte. Paradoxne išlo o vyrovnávajúci moment! Radosť z gólového úspechu Mareka Zagrapana síce trvala len 23 sekúnd a hostia opäť viedli, od návratu zo šatne to už ale bola úplne iná pesnička. Východniari zaradili vyšší rýchlostný stupeň a podobne ako v Kolíne, aj tentoraz mali vyrovnanie na dosah ruky.

"Fíni hrali v úvode výborne a aspoň, že sme tých prvých desať minút prežili len s jedným inkasovaným gólom. Neviem či sa dá hovoriť o rešpekte, my sme veľmi dobre vedeli, že fínsky majster disponuje obrovskou kvalitou. Potom sme opäť ukázali svoje srdiečko, všetci sme naplno bojovali a opäť sme siahali po bode, ak nie po plnom počte. Síce to nedopadlo víťazstvom, ale ja som veľmi rád, za to, že môžeme hrať takéto zápasy. Pre nás všetkých je to veľká škola. Ak si vezmeme pozitívne veci a poučíme sa z tých zlých, tak nás to určite posunie napred," hovorí pre hokej.sk po tesnej prehre 1:2 Marek Bartánus.

Spomínaný začiatok stretnutia bol pre Košičanov doslova hrozivý. V rámci taktickej prípravy sa pritom na fínsky nápor pripravovali. "Všetci sme vedeli, že Oulu má technicky výborne vybavené mužstvo, ktoré patrí medzi najlepšie európske tímy. Hneď na začiatku sme sa však po nešťastnom vylúčení dostali pod tlak a Fíni na nás vyskočili," pridáva svoj názor Marek Zagrapan. "Výborne korčuľovali a dostali sa do vedenia. Od druhej tretiny sme im už ale boli vyrovnaným súperom a vzhľadom na to, proti akému súperovi sme hrali, dokázali sme si vytvoriť množstvo šancí. Škoda, že nám to opäť nepadalo. Viackrát tam bola prázdna bránka, viackrát zasiahol ich brankár. Mrzí to, pretože sme určite mali na viac."

{+T127652}

Podobne ako v Kolíne, aj tentoraz naháňal slovenský zástupca v Lige majstrov rozbehnutú mačku za chvosť márne. A opäť stačilo máličko, aby to dopadlo úplne inak. Žalostná koncovka je ale doposiaľ najväčším problémom Košičanov v novej sezóne.

"Prvá tretina bola z pohľadu striel hrozivá, ale napokon sme zápas tuším na strely vyhrali. Snažili sme a páliť zo všetkých pozícií, ale zatiaľ nám tá koncovka bohužiaľ hapruje. Vlečie sa to počas celej prípravy a bolo ťažké očakávať, že sa vrece s gólmi rozsype práve proti tímu, akým je Kärpät. Dôležité ale je, že neustále ukazujeme srdce a bojovnosť. S takýmto prístupom prídu i góly a víťazstvá. Ja som o tom presvedčený," dušuje sa Bartánus.

Vynaložené úsilie sa napokon predsa len dočkalo svojej odmeny. Bodová síce nebola, záverečný potlesk tribún ale hovoril za všetko. Prehru po bojovnom výkone dokážu diváci stráviť.

"Je to pre nás veľké zadosťučinenie. Ak nám diváci zatlieskajú, tak sme radi a vieme, že sme neodviedli zlú prácu," komentuje pozápasovú vďaku zo strany divákov Marek Bartánus. "Všetci sme si želali víťazstvo, ale som veľmi rád, že sa divákom hokej páčil a myslím si, že sme si to užili i my hráči. Je pre nás radosť hrať takéto stretnutia a môcť sa merať s európskymi súpermi. Verím tomu, že už proti Libercu to pre nás dopadne lepšie."

Ani podľa Mareka Zagrapana neexistuje dôvod utápať sa teraz v sklamaní a frustrácie z ôsmej prehry v rade. "Nie je to príjemné, ale za svoj výkon sa nemusíme hanbiť. Celé naše mužstvo hralo na doraz a z toho som mal dobrý pocit. Diváci nám po zápase tlieskali a chcel by som sa im poďakovať za celozápasové povzbudzovanie i následný prejav vďaky. Dodáva nám to mnoho síl. Pred nami je ešte dosť zápasov a každá takáto skúsenosť je pre nás nesmierne cenná. Verím tomu, že ak sa odrazíme od výkonu z druhej a tretej tretiny, tak prídu i víťazstvá."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk