HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pašek opúšťa Košice bez pocitu trpkosti: Zažil som tu najkrajšie roky kariéry!
zdroj: jäzva

Pašek opúšťa Košice bez pocitu trpkosti: Zažil som tu najkrajšie roky kariéry!

"Konkurencia je tu jednoducho obrovská a každý hráč má nad svojou hlavou neustále akýsi otáznik týkajúci sa predčasného konca. Ja som ho vnímal počas celého štvorročného obdobia," hovorí Dušan Pašek pre hokej.sk

Hovorí sa, že v príprave nehrajú výsledky hlavnú rolu. Ak sa však víťazstvá nie a nie dostaviť, trpezlivosť poľavuje. Kombinácia prehier a mizernej streleckej produktivity prinútila funkcionárov majstrovských Košíc konať ešte pred samotným extraligovým štartom a obeťami zdvihnutého prstu sa stali hneď tri zvučné mená z kádra "oceliarov" - obranca Tomáš Klouček a útočníci Marek Zagrapan s Dušanom Pašekom. Zatiaľ čo český zadák pôsobil na východe len jednu sezónu a Zagrapan dokonca iba od leta, 29-ročný Pašek strávil v meste ocele štyri úspešné sezóny, počas ktorých nastrieľal 61 gólov, stal sa dvakrát majstrom a dvakrát vicemajstrom Slovenska. Drvivá väčšina fanúšikov Košíc prijala bratislavského odchovanca za svojho a on našiel pri Hornáde doslova druhý domov. A akými pocitmi opúšťa Košice a čo bude ďalej?

Dušan, tvoja košická etapa kariéry je na konci. Prekvapilo ťa oznámenie o ukončení spolupráce, alebo si niečo tušil vzhľadom na absenciu v zostave v poslednom období?

Dušan Pašek: V poslednom čase som nehrával pre problémy s trieslami. Tu v Košiciach je to ale také špecifické. Konkurencia je tu jednoducho obrovská a každý hráč má nad svojou hlavou neustále akýsi otáznik týkajúci sa predčasného konca. Ja som ho vnímal počas celého štvorročného obdobia. Nedá sa povedať, že by som s prípadným koncom počítal, vždy ale musíte počítať s každou variantou. Teraz sa tímu nedarilo a keď sa prehráva, prichádzajú i podobné kroky. Prijal som to ako realitu a netreba sa tým teraz sužovať. Tak ako hovoríte, jedna etapa sa končí. Nejaká ďalšia sa ale začne a uvidíme, kam ma teraz osud zavedie.

Ako si prijal odôvodnenie svojej výpovede? Tréner Tomko vyhlásil, že po sérii zranení by ti bolo ťažké nájsť miesto v prvých útokoch a ty nie si hráčom pre štvrtý útok...

Tréner povedal, ako to vidí. Je to skúsený odborník a ja jeho názor rešpektujem.

Faktom je, že po nepríjemných problémoch s chrbticou bolo veľmi náročné dostať sa späť do starej formy...

To je pravda. Nikdy predtým som nepauzoval tak dlho a nevedel som si ani predstaviť, aké náročné to bude. Keď ale človek leží päť mesiacov na posteli a nemôže sa ani hýbať, tak sa potom vracia veľmi ťažko. Z pohľadu návratu mám ale čisté svedomie, pretože ja som urobil všetko preto, aby som nič nepodcenil. Nech už sa to týka tréningov, životosprávy, alebo iných vecí, vo všetkom som sa snažil nič nepodceniť. Chcel som sa vrátiť v plnej forme, ale tá zatiaľ uspokojivá nebola a preto v Košiciach končím. Nič to však nemení na tom, že budem pokračovať v práci na sebe a pevne verím, že sa mi podarí dostať opäť do takej formy, akú som mal predtým.

{+T122045}

Ako budeš spomínať na štvorsezónne pôsobenie v Košiciach?

Dalo mi neskutočne veľa. Po hokejovej i ľudskej stránke. Našiel som tu profesionálne pracujúcich ľudí a zažil som tu mnoho trénerov, členov manažmentu a iných odborníkov, s ktorými sa dalo hovoriť o všetkom. Títo ľudia ma posunuli ďalej a ja som im za to vďačný. A čo samotné Košice? Ja som tu už v podstate ako doma a v poslednom čase som do Bratislavy takmer nechodil. Našiel som si tu druhý domov a musím povedať, že keď získal v roku 1998 Slovan Bratislava majstrovský titul a Robo Pukalovič mi venoval svoju zlatú medailu, tak by som si nevedel ani predstaviť, že mi raz dostanú takto pod kožu práve Košice. Vtedy by som si ani nemyslel, že raz budem za Košice hrať a vidíte, boli z toho krásne štyri roky. Dokonca si dovolím povedať - boli to štyri najkrajšie roky mojej kariéry.

Čo bude ďalej? Oslovili ťa už nejakí záujemcovia?

Nejaké prvé kontakty už prebehli, ale nerád by som to konkretizoval. Nebudem ani hovoriť, či ostanem na Slovensku, alebo sa objaví niečo iné. Zatiaľ je to veľmi čerstvé.

Vraciaš sa teraz do Bratislavy?

V Košiciach ešte zopár dní ostanem, potrebujeme totiž administratívne dotiahnuť veci súvisiace s odchodom. Potom bude všetko závisieť od rýchlosti dohody s prípadným novým zamestnávateľom.

 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk