HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vo Zvolene stretnutie nedohrali kvôli dymu z pyrotechniky
zdroj: TASR

Vo Zvolene stretnutie nedohrali kvôli dymu z pyrotechniky

"Prvýkrát sa s takouto situáciou stretávam, štipľavý dym je naozaj nebezpečný a hráči ho dokonca cítili aj v kabíne," uviedol po stretnutí rozhodca Vladimír Baluška

Zápas prvého kola extraligy HKM Zvolen - HC'05 B. Bystrica nedohrali, hustý dym nad ľadovou plochou, ktorý spôsobila pyrotechnika v tábore banskobystrických divákov, sa nerozplynul ani po vyše hodine čakania a podľa pravidiel ho rozhodcovia predčasne v 58:33 min za stavu 4:3 ukončili.

HKM Zvolen - HC'05 B. Bystrica 4:3 (0:3, 3:0, 1:0) - nedohrali
Góly: 26. L. Jurík, 30. M. Chovan, 33. Bortňák, 45. Obdržálek - 3. Lunter, 9. Hudec, 18. Kafka. Rozhodcovia Bundil, Baluška - Šefčík, Výleta, vylúčení 5:3, presilovky 1:0, v oslabení 1:0, 3688 divákov.

HKM Zvolen: Šimko - Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Tomko, Pichnarčík, Dervarič, Varholík - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Chovan - Škvaridlo, Bortňák, Hebar - Sloboda, Čanky, Ďaloga

HC'05 B. Bystrica: Wiikman - Predajnianský, Rosandič, P. Lunter, Bambúch, Biro, Montgomery - Kafka, Hudec, Kudrna - Róth, Preisinger, Handlovský - Matoušek, Block, Larson - Bendík, Zigo, M. Lunter

Pre stredné Slovensko, špeciálne Pohronie lákavý zápas začal úplne inak ako mnohí očakávali. Z dramatického boja, pri ktorom lietajú, obrazne povedané, aj triesky, sa stala selanka pre hostí. Už v tretej minúte otvoril skóre po vhadzovaní Lunter, ďalší gól pridal v deviatej minúte nekrytý Hudec osamotene stojaci pri žŕdke a keď v osemnástej minúte Kafka dorazil puk po peknej akcii Kudrnu a Hudeca, tak na domáci tím by vsadil málokto.

Po prestávke sa obraz hry úplne zmenil. Zvolenčania zatlačili do takej miery, že ich zúfalý súper zbrusoval ľad neustále vo svojej obrannej tretine. Z jasnej prevahy vyťažili domáci maximum hlavne preto, že 'barani' nepochopiteľne poľavili a s výsledkom si zahrávali ako malé deti na prvej hodine korčuľovania. V 26. min vytvorili po strate puku takú situáciu, pri ktorej L. Jurík poľahky napálil puk z medzikrúžia za chrbát Wiikmana. V 30. min znížil na rozdiel gólu strelou do takmer prázdnej bránky M. Chovan a v 33. min 'vykypelo z hrnca' hosťom ešte výraznejšie. Štvorminútovú presilovku dokonale pobabrali a Block si strelil ukážkového vlastenca. Ako posledný sa snažil pri ňom trafiť bránku Bortňák a ku gólu prišiel zriedkavo šťastnou náhodou. A ak by v 38. min zakončil presnejšie blafák Hebar, úplne by vytrestal nepochopiteľnú ľahkovážnosť dezorientovaného súpera.

V tretej tretine využili Zvolenčania presilovku, síce v jej poslednej sekunde, no gól Obdržálka po spŕške striel mal pre nich v 45. min cenu zlata. Zápas v 48. min okorenila aj šarvátka počas presilovky hostí, ako rýchlo vzplanula, tak aj ochladla a na tých pár úderov sa rýchlo zabudlo. Hraškova šanca deväť minút pred koncom si pýtala ďalší gól domácich, zažiaril pri nej brankár Wiikman a nádej na zvrat nechal ešte žiť. Márna snaha o vyrovnanie vyvrcholila v 59. min po šanciach Handlovského a Preisingera, a potom 1:27 pre koncom, keď si šiel na trestnú lavicu sadnúť Puliš a mala sa začať aj power play s odvolaním brankára. Vzápätí sa rozhoreli svetlice v tábore fanúšikov spod Urpína, priestor sa od pyrotechniky zadymil, rozhodcovia zápas prerušili a hráči odišli do šatní, navyše zaznel príkaz aj na vyprázdnenie sektoru hosťujúcich divákov. Po vyše hodinovej nútenej pauze, keď sa dym nad ľadovou plochou nerozplynul, rozhodcovia ukončili zápas.

Vladimír Baluška, hlavný rozhodca:
"Usporiadateľské služby takéto niečo musia riešiť. My sme len videli, ako sa šíri dym, je to situácia nezvyčajná, nebezpečná, prerušili sme stretnutie a urobili všetko, aby sme dohrali a ochránili zdravie. Prvýkrát sa s takouto situáciou stretávam, štipľavý dym je naozaj nebezpečný a hráči ho dokonca cítili aj v kabíne."

Lukáš Jurík, kapitán Zvolena: "je to škoda, zápas bol veľmi dobrý pre hráčov i divákov. Pre jedného blbca, keď to mám takto povedať, sa nedohralo, nebolo vidieť na dva metre. Čudujem sa, že fankluby mali pred zápasom plné ústa fair-play, a potom sa stane toto, poškodili vlastných, mohli vyrovnať. Inak to neriešim, len sa pýtam, prečo to ten človek na zimák bral. Štiplavý dym pôsobil na dýchanie, bol to naozaj nezmyselný čin. Toto som v derby nezažil, zápas sme si užívali až dovtedy, kým sa to stalo."

Josef Turek, tréner Zvolena: ""Nijako som ten dymový koniec nevnímal, čakali sme len, že sa zápas dohrá, chýbalo málo. Teraz je to na niekom inom, ako sa zápas vyrieši, nie som na to kompetentný, beriem výsledok, aký sa zrodil na ľade."

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Škoda, že sa zápas nedohral, videl som už kadečo, no toto na štadióny nepatrí, škodí sa všetkým. Ktovie, či bolo vhodné prerušiť zápas, hmla ešte nesadla nad ľadovú plochu, do konca chýbalo málo, mohlo sa dohrať. Potom bola hmla hustejšia a s tým nič nenarobíme. Neviem, ako sa zápas vyrieši, nebola to naša chyba, ani Zvolena, ale ľudí, čo to spôsobili."

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk