Hokej.sk Hokej.sk

Ružička na mesiac hráčom HC Lausanne
zdroj: jäzva

Ružička na mesiac hráčom HC Lausanne

Slovenský hokejista Štefan Ružička bude pôsobiť v najvyššej švajčiarskej súťaži NLA. Vo štvrtok sa dohodol na kontrakte s HC Lausanne, zatiaľ však len na jeden mesiac

Slovenský hokejista Štefan Ružička bude pôsobiť v najvyššej švajčiarskej súťaži NLA. Vo štvrtok sa dohodol na kontrakte s HC Lausanne, zatiaľ však len na jeden mesiac.

Dvadsaťdeväťročný útočník má v ofenzíve dočasne nahradiť zraneného švédskeho krídelníka Daniela Banga, dlhodobo mimo hry je navyše aj Kanaďan Colby Genoway. Ružička sa bude hlásiť na prvom tréningu už v piatok ráno. Informoval oficiálny web HC Lausanne.

V uplynulej sezóne obliekal slovenský krídelník dres Avangardu Omsk, kam prestúpil z Ufy v rámci výmeny za krajana Tomáša Záborského. Hoci sa v drese ruského klubu stal pri triumfe v Pohári nádeje jeho najlepším kanonierom, nahrávačom a aj víťazom kanadského bodovania v doplnkovej súťaži, vedenie s jeho službami ďalej nepočítalo. Za šesť rokov v KHL si obliekol ešte dres Spartaka Moskva, v ktorom začal svoju púť v nadnárodnej súťaži. Päťdesiatpäť zápasov odohral aj v NHL, všetky v drese Philadelphie. Tá ho v roku 2003 draftovala v treťom kole z 81. miesta.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lausanne

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko

Pozri viac

ProFutbal.sk