29. kolo Boss extraligy - výsledky zápasov

Slovan a Košice opäť remizovali - belasí v Nitre a Košice v Mikuláši. Žilina v severoslovenskom derby porazila Martin a Poprad porazil najmä v poslednej tretine Trenčín vďaka 5 gólom za 14 minút.

Po štvrtkovej televíznej predohrávke Skalica - Zvolen 4:2 pokračovala v piatok hokejová Boss extraliga ďalšími zápasmi 29. kola.

Líder tabuľky, bratislavský Slovan nedokázal zvíťaziť ani na ľade poslednej Nitry a jeho séria zápasov bez víťazstva sa natiahla už na tri strenutia. Diváci videli zaujímavý zápas, v ktorom však padli iba po dva góly na oboch stranách. Keďže o víťazovi nerozhodol ani nastavený čas, domáci si za výkon proti belasím nechávajú doma bod za cennú remízu.

Po včerajšej prehre Zvolena mali Košice opäť šancu sa dostať v tabuľke na druhé miesto. Hoci v Lipt. Mikuláši strelili gól už v druhej minúte, počas ďalšieho priebehu zápasu sa už presadiť nedokázali a keď po vyrovnávajúcom góle domácich už ani jedno z mužstiev neskórovalo, po predĺžení sa zápas skončil futbalovou remízou 1:1.

Extraligový nováčik zo Žiliny hostil v severoslovenskom derby susedný Martin. Pred zápasom mali obe mužstvá na svojom konte rovanký počet bodov a iba o skóre bol na predposlednom mieste Martin. Zápas sľuboval dramatický hokej, v ktorom pôjde o veľa. Diváci videli rýchle a kvalitné stretnutie, v ktorom sa  nakoniec rozhodovali kvalitné výkony oboch brankárov. Domáci zaslúžene zvíťazili 3:1.

Poprad sa po cenných víťastvách na Slovane a v Košiciach predstavil na domácom ľade proti vojakom z Trenčína. Hosťom sa v tejto sezóne zatiaľ príliš nedarí, hoci sa výkony mužstva pomaly zlepšujú. Pod Tatrami začali aktívnejšie domáci keď v polovici prvej tretiny viedli o gól. Veľmi dôležitým sa ukázal byť vyrovnávajúci gól Dukly 2 sekundy pred koncom prvej tretiny. V druhej tretine domáci poľavili a vojaci to dokázali využiť na strelenie dvoch gólov a kontrolovali zápas. Nečakaný zvrat však priniesla záverečná tretina. Za 14 minút sa podarilo Popradu streliť 5 gólov a po víťazstve 6:4 sa v tabuľke bodovo dotiahli na štvrtý Liptovský Mikuláš.

MsHK ŠKP Žilina - Martinský hokejový club Martin 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Goly: 41. Kramný, 53. Harant, 58. Gálik - 36. Čacho

vylúčenia: 7-9, presilovky: 1-1, oslabenia: 0-0, rozhodovali: Jonák - Jung, Lokšík, 2570 divakov
Žilina: Lipovský - Kusovský, Škorvánek, Duda, R. Procházka, Harant, Kramný - Šafárik, Beran, R. Rehák - Kazda, Húževka, R. Krajčí - Polanský, Gálik, Škvaridlo. Zmeny: 22. Oravec za Škvaridla, 41. Žilina so Škvaridlom
Martin: Pisár - Schneider, Bartek, R. Böhme, Socha, Stančok, Magdoško - Čacho, Baranyk, Cingel - Beutel, Pavel, Vozdecký - Paľov, Fišer, Stráňovský - Dobrota, M. Kováč, Lauko. Zmeny: 43. Michnáč za Stančoka

Mestský hokejový club Nitra - HC Slovan HARVARD Bratislava 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1- 0:0)
Goly: 36. a 50. Ľ. Kolník - 33. Ľ. Hurtaj, 46. Babka

vylúčenia: 4-4, presilovky: 0-1, oslabenia: 0-0, rozhodovali: V. Mihálik - Müllner ml., Hauko, 1600 divakov
Nitra: Brňo - Kurilla, M. Dostál, Slovák, M. Barto, Miškolci, Potáč - Ľ. Kolník, Zima, Ružička - Miklík, Poljaček, J. Šimčík ml. - M. Horváth, Bafrnec, Chovanec - Jašík, Kanás, S. Saliji
Slovan: Rybár - Babka, R. Sloboda, Hecl, P. Mihálik, Casey, S. Nižňanský - Rataj, Kapuš, Jaško - Pavličko, Ľ. Hurtaj, Norris - Pištek, Kollár, Melichárek

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0- 0:0)
Goly: 47. Školiak - 2. Gajdoš

vylúčenia: 2:5, navyše: Augusta 10 min a Halaj DKZ za napadnutie rozhodcu - Köver DKZ za napadnutie rozhodcu, presilovky: 0-0, oslabenia: 0-0, rozhodovali: D. Konc - Mészáros, Novák, 1700 divakov
L. Mikuláš: Križan - Devečka, Urban, Smerčiak, P. Lištiak, Rób. Čop, Křížek - Cibuľa, Pleva, Kalousek - Opatovský, Halaj, Šebo - R. Školiak, Trochta, T. Krátky. Zmeny: 25. Augusta za Urbana, 31. Huna za T. Krátkeho, 35. Kohút za Halaja
Košice: Klempa - Kledrowetz, Vantroba, Kožár, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, Gajdoš

HK ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 6:4 (1:1, 0:2, 5:1)
Goly: 46., 54. a 57. Junas, 9. M. Turan, 47. Jabrocký, 58. R. Tomas - 19. Kukumberg, 34. Čakajík, 40. Hanzal, 60. Zajac

vylúčenia: 3-4 na 2 min, navyše Paukovček (Poprad) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0-1, oslabenia: 0-0, rozhodovali: Jakubec - Valach, Pobeha, 1720 divakov
Poprad: Šimonovič - M. Segľa, Ondrejčík, R. Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Ščibran - Misál, Palovčík, Paukovček - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Hvíla, Junas - Frank, S. Ilavský. Zmeny: 41. Poprad bez Franka a S. Ilavského
Trenčín: Sivý - Gábriš, Sejejs, Čakajík, Zajac, Ďurčo, Bombic - Fabuš, Mravík, Hanzal - M. Tatar, Kristín, Zlocha - Barinka, Kukumberg, M. Kováčik. Zmeny: 41. Sivák za Kristína, 54. Hála za Sivého