HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prekvapivý návrat do Košíc po takmer deviatich rokoch Suju potešil
zdroj: jäzva

Prekvapivý návrat do Košíc po takmer deviatich rokoch Suju potešil

"Košice mi pripomínajú pôsobenie v Česku. Tiež striktne dodržiavajú systém a nedostávajú veľa gólov. Hlavne to kvalitné bránenie je momentálne základom úspechu a v tomto smere to Košice zvládajú veľmi dobre," hovorí Jakub Suja pre hokej.sk

Narodil sa v Prešove, od žiackych až do juniorskej kategórie ale vyrastal v Košiciach. A tak sa i sám považuje za košického odchovanca. Niet divu, že nečakaná výmena medzi Martinom a Košicami dvadsaťpäťročného útočníka Jakuba Suju nesmierne potešila. Zo dňa na deň sa v tabuľke posunul o sedem priečok vyššie a po zápase na ľade Popradu už vie, aké to je, dívať sa na súperov z prvého miesta tabuľky.

Jakub, ako ti chutil návrat do košického dresu po takmer deviatich rokoch?

Jakub Suja: Výborne! Keď vyhráte prvý zápas v novom mužstve, tak musíte byť spokojný.

V Poprade ste hrali i pred týždňom. S Martinom to ale nebola až taká príjemná skúsenosť...

Veru, vtedy ma trafili pukom a rozťali mi bradu. Prišlo mi dosť vtipné, že teraz ma trafili na úplne to isté miesto. Teraz to ale našťastie bolelo oveľa menej, obzvlášť, keď bolesť utíšil zisk troch bodov. Keď sa vyhrá, tak nič nebolí a víťazí pohoda a dobrá nálada.

Tréner Tomko ťa zaradil do štvrtého útoku k Stupkovi a Chovanovi. Ako sa ti s nimi hralo?

Celkom dobre, myslím si, že sme odviedli to, čo sa od nás očakávalo. S trénerom sme si po mojom príchode sadli a vysvetlil mi, čo odo mňa očakáva. V rámci štvrtého útoku máme svoje úlohy a snažíme sa pomôcť tímu k víťazstvu.

{+T130468}

Je ťažké naskočiť na rozbehnutý košický vlak?

Keď je mužstvo naladené na víťaznú vlnu, tak je to cítiť. V šatni i na ľade. Horšie by sa mi naskakovalo do trápiaceho tímu. Takto je to predsa len všetko o čosi ľahšie.

V Martine si v tejto sezóne gól nestrelil, budú naň v Košiciach vyššie šance?

Dúfam! Snažím sa tlačiť do bránky a strieľať. Snáď tam už niečo konečne padne.

Bola pre teba výmena vykúpením z martinského trápenia?

V prvom rade ma veľmi prekvapila. V pondelok som sa rozprával s manažérom, v utorok som to podpísal a v stredu som sa už hlásil v Košiciach. Malo to veľmi rýchly spád. Nemôžem ale hovoriť o nejakom vykúpení. V Martine sa nám síce nedarilo, ale nálada v tíme nebola zlá. Snažili sme sa brať všetko pozitívne a neupadnúť do nejakej letargie. Aj keď tie prehry bolo samozrejme cítiť a nemožno to porovnať s náladou v Košiciach.

{+T130454}

V Košiciach si pôsobil naposledy takmer desaťročím a za áčko Oceliarov si nikdy nehral. Dá sa vôbec hovoriť o návrate do známeho prostredia?

Je to niečo úplne iné. Odchádzal som ešte zo starého zimáku na Lokomotíve a v tom čase som bol stále mladým uchom. Toto prostredie je pre mňa teda prakticky úplne nové.

Z Košíc si sa dostal cez Prešov do Česka. Ako spomínaš na takmer štvorročné obdobie u našich západných susedov?

Boli to veľké skúsenosti a najradšej budem spomínať na hru v českej extralige za České Budějovice a Hradec Králové. Myslím si, že mi to dalo veľmi veľa. Hlavne z pohľadu myslenia a dodržiavania taktiky. Česká liga je o chybách a dodržiavaní systému. Myslím si, že každé zahraničné angažmán hráča posunie niekam inam.

Hovorí sa, že česká liga je založená na prísnom dodržiavaní systému a nie je taká živelná ako naša. Nepripomínajú ti teda Košice tak trochu český tím?

V istom smere áno. Tiež striktne dodržiavajú systém a nedostávajú veľa gólov. Hlavne to kvalitné bránenie je momentálne základom úspechu a v tomto smere to Košice zvládajú veľmi dobre.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk