HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bývalý obranca Slovana Foster sa dohodol s nemeckým Mannheimom
zdroj: TASR

Bývalý obranca Slovana Foster sa dohodol s nemeckým Mannheimom

Foster prišiel v lete do Slovana ako veľká posila, no nenaplnil očakávania. Za "belasých" odohral v KHL iba osemnásť zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu a osem mínusových bodov

Bývalý obranca Slovana Bratislava Kurtis Foster zamieril do Nemecka. Kanadský legionár sa dohodol na zmluve do konca sezóny s Adlerom Mannheim. Informovala o tom oficiálna stránka účastníka nemeckej DEL.

Foster prišiel v lete do Slovana ako veľká posila, no nenaplnil očakávania. Za "belasých" odohral v KHL iba osemnásť zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu a osem mínusových bodov. Keďže koncom novembra v Bratislave predčasne skončil, musel sa s ním klub finančne vyrovnať.

V Mannheime sa bude 33-ročný zadák hlásiť na prvý tréning na Silvestra a ak pôjde všetko podľa plánu, ligový debut absolvuje 4. januára v dueli na ľade Hamburgu. V bohatej kariére si pripísal spolu 408 štartov v NHL za Atlantu, Minnesotu, Tampu Bay, Edmonton, Anaheim, New Jersey a Philadelphiu a zaznamenal v nich 162 bodov (42+120). Okrem Slovana pôsobil v KHL v drese Medveščaku Záhreb, krátko hral aj za fínsku Tapparu Tampere.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Mannheim

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

ProFutbal.sk