HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Godlu chvália spoluhráči i tréner, on sa teší z príležitosti
zdroj: TASR

Godlu chvália spoluhráči i tréner, on sa teší z príležitosti

„Godlič má svoju kvalitu. Chytal super. Škoda dvoch inkasovaných gólov, ale za tie naozaj nemohol," povedal Martin Štajnoch na adresu talentovaného mladíka

Denis Godla je v posledných týždňoch asi najlepšie prezentovaný slovenský hokejista v domácich médiách. Devätnásťročný mladík si po dlhom čakaní obliekol dres Slovana Bratislava v KHL a proti Dynamu Moskva predviedol opäť jeden zo svojich výborných výkonov.

„Výsledok ma neteší, ale som rád, že som nedostal veľa gólov a že som nemusel striedať,“ povedal o pocitoch po náročnom stretnutí talentovaný brankár, ktorý má šancu na slušnú pozíciu v drafte NHL. „Za Slovan som zatiaľ chytal iba raz v príprave a teraz som dostal šancu aj v ligovom stretnutí, na čo som sa veľmi tešil. Dozvedel som sa o tom ráno v deň zápasu.“

Hektické obdobie nádejné mladíka sa teda po senzačnom šampionáte v Kanade neskončilo. Práve naopak. Momentálne pendluje medzi Piešťanmi a Bratislavou. V duchu mu pritom možno ešte stále doznievajú skvelé pocity z bronzových majstrovstiev sveta.

„Tieto zápasy sú úplne o inom. Zatiaľ čo s dvadsiatkou sme boli na turnaji, toto je liga. Tu treba zbierať body, ktoré nám inak pomaličky utekajú a s nimi sa vzďaľuje aj play-off. Každý zápas v lige je svojim spôsobom náročný,“ hovorí jeden z najväčších talentov Slovenska v nadchádzajúcej generácii hráčov.

Na nudný život a stereotyp sa teda kežmarský rodák naozaj sťažovať nemôže. Po vychytanej výhre proti Skalici v drese Piešťan cestoval takmer okamžite k slovanistom, ktorým síce významne pomohol, ale prehre nezabránil ani on.

„Ako Skalica, tak aj Moskva hrali na brejky. Dynamu sa ale podarilo ujsť a dostať sa do vedenia 1:0, následne odohrali fantastickú presilovku a bolo 2:0. To bol rozdiel. Inak sme s nimi odohrali vyrovnaný duel. Škoda toho, ako to dopadlo,“ povzdychol si skromne pôsobiaci nádejný gólman.

Na záver si najlepší hráč zápasu v drese Slovana vyslúžil búrlivý potlesk publika a jasavé ovácie.

„Bolo to príjemné, povzbudilo ma to a vedel som, že sa nemám čoho báť. Ja v podstate nemám čo stratiť a aj do zápasu som šiel s tým, že chcem odohrať čo najlepší zápas a pomôcť mužstvu,“ dodal Denis Godla.

Štajnoch: Godlič má svoju kvalitu

Mladučkého brankára chválili po zápase prakticky všetci. Od divákov, cez spoluhráčov až po trénera. Potvrdzujú to aj pozápasové slová Martina Štajnocha.

„Godlič má svoju kvalitu. Chytal super. Škoda dvoch inkasovaných gólov, ale za tie naozaj nemohol. Jeden bol z prečíslenia, druhý z presilovky. Všetci ho môžeme pochváliť. Sme radi, že mu prvý zápas vyšiel a že sa chytil. Snáď si to užil a pôjde mu to tak dobre aj naďalej. Nabudúce už snáď aj s bodmi,“ povedal 24-ročný obranca Slovana.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk