HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Odvolanie trénerov je aj signálom pre hráčov, dvíha varovný prst Mondík
zdroj: jäzva

Odvolanie trénerov je aj signálom pre hráčov, dvíha varovný prst Mondík

Správna rada HC Košice na svojom utorkovom rokovaní rozhodla o predčasnom ukončení spolupráce s trénerskou dvojicou Anton Tomko a Pavol Zůbek.

Správna rada HC Košice na svojom utorkovom rokovaní rozhodla o predčasnom ukončení spolupráce s trénerskou dvojicou Anton Tomko a Pavol Zůbek. Nový realizačný tím by mal byť známy v dohľadnej dobe a mužstvo by mal viesť už v piatkovom derby zápase na domácom ľade proti Popradu.

Anton Tomko priviedol Oceliarov k majstrovským titulom v rokoch 2009 a 2014. Päťdesiatjedenročný tréner pôsobil na striedačke Košíc piatu sezónu (jeho pôsobenie bolo rozdelené do dvoch období), asistent Pavol Zůbek vykonával svoju funkciu nepretržite od sezóny 2009/10, už predtým bol ale manažérom A-mužstva.

"K tomuto kroku sme sa rozhodli po dôkladnej analýze posledných zápasov, ale i mnohých nevýrazných zápasov v tejto sezóne," rozhovoril sa na utorkovej tlačovej konferencii prezident HC Košice Juraj Mondík. "Odvolanie trénerov je jedna vec, druhou sú hráči a mužstvo. Aj od nich očakávam, že sa nad sebou zamyslia. Každý jeden z nich má rezervy a verím, že tento krok pochopia ako varovný prst. Každý z nich sa musí pozrieť do zrkadla a zamyslieť sa nad tým, čo môže zmeniť, aby pomohol tímu. Bývalým trénerom sa chcem poďakovať za odvedenú prácu."

To či bude odprezentovaná nespokojnosť s výkonmi hráčov spojená aj s nejakými pokutami či zmenami v kádri, ostáva podľa prezidenta klubu internou vecou.

Košických fanúšikov teraz pochopiteľne zaujíma, kto Antona Tomka nahradí. V metropole východu sa najviac skloňuje meno Petra Oremusa. V tomto smere reagoval Mondík hmlisto: "Rokovania prebiehajú a predpokladám, že nová trénerská dvojica povedie štvrtkový tréning a následne i piatkový súboj proti Popradu."

Tím HC Košice je momentálne lídrom extraligovej tabuľky, z posledných piatich zápasov ale vyhrali východniari iba jediný a trénerskému tandemu bol fanúšikmi dlhodobo vyčítaný i neatraktívny herný prejav. "Ten nebol ani podľa našich predstáv. Musíme si ale uvedomiť, že toto je pre nás veľmi náročná sezóna. Kombinuje sa v nej extraliga s Ligou majstrov. Iste, strieľame málo gólov a mrzí nás i divácka návštevnosť. Na druhej strane sme stále na prvom mieste. Uvedomujem si, že odvolávať trénerov z prvej pozície je paradoxom, robiť hokej v Košiciach je však náročné. Je tu vyvíjaný veľký tlak na trénerov i hráčov. Situácia je taká aká je a po našej analýze sme dospeli k tomuto rozhodnutiu," dodal Juraj Mondík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk