HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan opúšťajú Vondrka s Ružičkom
zdroj: TASR

Slovan opúšťajú Vondrka s Ružičkom

Jediný slovenský účastník KHL HC Slovan Bratislava ukončil spoluprácu s útočníkmi Michalom Vondrkom a Štefanom Ružičkom. K rozviazaniu kontraktov prišlo krátko pred posledným dňom prestupového obdobia po vzájomných dohodách

Jediný slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava ukončil spoluprácu s útočníkmi Michalom Vondrkom a Štefanom Ružičkom. K rozviazaniu kontraktov prišlo krátko pred posledným dňom prestupového obdobia po vzájomných dohodách. Informoval o tom oficiálny web Slovana.

Vondrka odchádza z Bratislavy do Sparty Praha. V Slovane pôsobil český útočník od sezóny 2012/13, v tej aktuálnej v 45 zápasoch zaznamenal sedem gólov a dvanásť asistencií. "Boli to dlhé a zložité rokovania, ale som rád, že sa nám ich podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Máme niekoľko dlhodobo zranených útočníkov a Michal pre nás bude veľkou posilou v závere sezóny a najmä v play-off," uviedol pre portál idnes.cz športový manažér "rudých" Patrik Martinec.

Prestup do Sparty má pre Vondrku pikantnú príchuť, keďže predtým dlhé roky obliekal dres mestského rivala Slavie. Pod vedením trénera Vladimíra Růžičku tam v roku 2008 získal majstrovský titul. Vo svojej zbierke má aj bronz z MS 2012.

{+T131733}

Ružička posilnil Slovan vlani v novembri. Stihol odohrať jedenásť stretnutí s bilanciou dva góly a rovnaký počet asistencií. Jeho novým klubom by sa mal stať ďalší účastník českej najvyššej súťaže HC Oceláři Třinec.

Slovanu aktuálne patrí v tabuľke Západnej konferencie KHL so ziskom 57 bodov posledná štrnásta priečka.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk