HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Amur Chabarovsk predčasne rozviazal zmluvy so Špirkom a Haščákom
zdroj: jäzva

Amur Chabarovsk predčasne rozviazal zmluvy so Špirkom a Haščákom

Vedenie klubu KHL s nimi po konci základnej časti rozviazalo kontrakty, ktoré mali pôvodne vypršať až na konci apríla 2016

Dvojica slovenských útočníkov Rastislav Špirko a Marcel Haščák nebude v ďalšej sezóne obliekať dres Amuru Chabarovsk. Vedenie klubu KHL s nimi po konci základnej časti rozviazalo kontrakty, ktoré mali pôvodne vypršať až na konci apríla 2016.

Ako informovala oficiálna webstránka Amuru, výpoveď okrem slovenského dua dostal aj fínsky obranca Tuukka Mäntylä. V tíme by mal naďalej pokračovať krídelník Michel Miklík, s 28 bodmi (13+15) druhý najproduktívnejší hráč mužstva má zmluvu platnú do konca budúcej sezóny.

Amur bol najhorším tímom celej KHL, v 60 zápasoch základnej časti nazbieral iba 45 bodov. Tridsaťročný Špirko, ktorý prišiel do Chabarovska pred sezónou zo Spartaka Moskva, si v 47 vystúpeniach pripísal devätnásť kanadských bodov za päť gólov a štrnásť asistencií. O dva roky mladší Haščák, ktorý predtým pôsobil v Diname Riga, zaznamenal v 48 tohtosezónnych dueloch jedenásť bodov (5+6).

Najnovšie z klubu: Chabarovsk Amur

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk