HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomáš Bokroš novou posilou Pardubíc, k "pernikárom" aj Šeda s Drtinom
zdroj: jäzva

Tomáš Bokroš novou posilou Pardubíc, k "pernikárom" aj Šeda s Drtinom

Slovenský hokejový obranca Tomáš Bokroš sa stal novou posilou Pardubíc.

Slovenský hokejový obranca Tomáš Bokroš sa stal novou posilou Pardubíc. Syn trénera dvadsiatky Ernesta Bokroša pôsobil v uplynulej sezóne v Dukle Trenčín a v drese "vojakov" nazbieral 19 kanadských bodov. S 28 plusovými bodmi bol v tomto ukazovateli vôbec najlepším bekom v extralige.

"Ide o praváka, ktorý disponuje veľmi dobrými fyzickými parametrami," povedal pre server hokej.cz na margo novej akvizície športový manažér klubu Dušan Salfický. V Pardubiciach sú na skúške aj dvaja slovenskí útočníci Matej Sikela a Eduard Šimun. "Obaja by mohli pomôcť zvýšiť dôraz v útoku," pridal Salfický.

Na východ Čiech sa vracia klubový odchovanec Michal Šeda, ktorý od pôsobil od sezóny 2009-10 v Košiciach. V drese Oceliarov získal štyri majstrovské tituly, dvakrát titul vicemajstra.  

„Michal je Pardubák, na Slovensku nabral ďalšie skúsenosti. Je to poctivý chlapec. V každej sezóne získal kladné body a máme na neho dobré referencie. Chce sa vrátiť do materského klubu a veríme, že vystuží našu defenzívu," dodal Salfický.

Staronovou tvárou Pardubíc je i obranca Marek Drtina, ktorý pôsobil naposledy v Skalici.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk