HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jančušku v Poprade nahradí Paukovček
zdroj: jäzva

Jančušku v Poprade nahradí Paukovček

Paukovček v uplynulej sezóne pôsobil ako tréner juniorov HK 32 Liptovský Mikuláš, ktorí sa pod jeho vedením prebojovali až do finále play off, kde prehrali s rovesníkmi z Trenčína

Pavol Paukovček sa stal novým hlavným trénerom extraligistu HK Poprad. V tíme spod Tatier nahradí Milana Jančušku, s ktorým vedenie klubu nepredĺžilo spoluprácu. Informoval o tom oficiálny web mužstva.

Paukovček v uplynulej sezóne pôsobil ako tréner juniorov HK 32 Liptovský Mikuláš, ktorí sa pod jeho vedením prebojovali až do finále play off, kde prehrali s rovesníkmi z Trenčína. Nový kouč povedie "kamzíkov" do blížiacej sa letnej prípravy, tá sa začne v pondelok 4. mája. Asistentom Paukovčeka, ktorého čaká premiérová sezóna na lavičke v seniorskom hokeji, bude Vladimír Turan. Trénerom brankárov sa stal Miroslav Šimonovič.

Jančuška zasadol na trénerskú stoličku v Poprade na konci novembra 2012, keď na nej vystriedal Jozefa Škraka. Napriek opakujúcim sa problémom s udelením extraligovej licencie na začiatku uplynulých sezón doviedol Poprad trikrát do play off. Dvakrát s ním síce skončil vo štvrťfinále, no v nedávno skončenej sezóne sa už "kamzíci" ocitli pred bránami finále, do ktorého ich však po celkovom triumfe 4:1 na zápasy nepustil neskorší šampión z Košíc. V minulosti viedol skúsený tréner na Slovensku ešte aj Liptovský Mikuláš, Žilinu či práve Košic. V Poľsku trénoval tri roky Nowy Targ a následne ďalšie dva KH Sanok. Vo februári tohto roka viedol spoločne s Vladimírom Országhom Olympijský výber SR, ktorý odohral turnaj Euro Ice Hockey Challenge vo Viedni.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk