HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kučerov strelil v predĺžení dva víťazné góly. A ani jeden nemal platiť (VIDEO)
zdroj:

Kučerov strelil v predĺžení dva víťazné góly. A ani jeden nemal platiť (VIDEO)

Prehru 1:2 po predĺžení z úvodného zápasu série proti Tampe Bay budú hokejisti Montrealu predýchavať ešte dlho.

Prehru 1:2 po predĺžení z úvodného zápasu série proti Tampe Bay budú hokejisti Montrealu predýchavať ešte dlho. Počas celého stretnutia sa trápili s výborným brankárom Benom Bishopom, ktorý zneškodnil 43 zo 44 striel. Viac ako o jeho výkone sa však po stretnutí hovorilo o Nikitovi Kučerovovi.

Ten sa tešil v predĺžení hneď dvakrát. Jeho prvý gól rozhodcovia správne neuznali, nakoľko Carey Price najprv dobre zasiahol a následne bol dotlačený aj s pukom do bránky.

Gól bol však Kučerovovi predsa len súdený. Jeho veľká chvíľa prišla v 83. minúte, kedy prekonal brankára Montrealu pohotovou strelou švihom. Problém však bol v tom, že na začiatku celej akcie bol pri vstupe do útočného pásma ofsajd. Platiť tak asi nemal ani druhý gól útočníka Lightning. Na výsledku sa už však nič nezmení a tohtosezónna bilancia Tampy proti Canadiens je po tomto zápase už 6:0.

[nhlvideo]2014030211-1016-h[/nhlvideo]

Hráči Canadiens sa po stretnutí na rozhodcov nevyhovárali. Sami si uvedomovali, že išlo o situáciu na hrane a v prípade opačného verdiktu by sa cítila byť ukrivdená druhá strana. Montreal teší aspoň predvedená hra.

"Hrali sme presne tak, ako sme hrať chceli," uviedol obranca P. K. Subban, ktorý strávil na ľade takmer 38 minút. Atakoval tak osobný rekord 40 minút a 38 sekúnd z piateho zápasu proti Bostonu v roku 2011. "Hokej je hra chýb a centimetrov. Šťastie tentoraz nebolo na našej strane. Mnohokrát sa nám stalo, že sme nerobili veci správne, ale v tomto prípade to neplatilo. Odohrali sme výborný zápas. Dokonca si dovolím povedať, že išlo o jeden z našich najlepších výkonov sezóny. Od toho sa potrebujeme odraziť. S jedným rozdielom - najbližšie potrebujeme vyhrať."

Canadiens plánujú zvýšiť efektivitu. Počas posledných dvoch zápasov vyslali 64 striel, strelili však len tri góly.

"Odohrali sme excelentný zápas," pochválil svoj tím tréner Michel Therrien. "Bolo tam veľa pozitív. Sme samozrejme sklamaní z prehry a frustrovaní zo situácie predchádzajúcej víťaznému gólu, s tým už ale nič nenarobíme. Bol to náš najlepší výkon proti Tampe v tejto sezóne a v tomto duchu musíme pokračovať."

Najnovšie z klubu: Tampa Bay

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk