HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Víťazstvo a prvý bod. Lušňák si premiéru užil
zdroj: jäzva

Víťazstvo a prvý bod. Lušňák si premiéru užil

"Nepatrím medzi hráčov, ktorí stresujú. Nervózny nezvyknem byť ani pred dôležitými zápasmi a chcel som si to skôr užiť. Cítil som sa super a tá podpora fanúšikov všetko uľahčovala," uviedol Patrik Lušňák pre hokej.sk

Výkon štvrtej útočnej formácie bol asi najväčším príjemným prekvapením úvodného súboja slovenskej reprezentácie na majstrovstvách sveta v Česku. Trio Vladimír Dravecký, Marek Viedenský a Patrik Lušňák hýrilo aktivitou a všetci traja sa napokon zapísali aj do bodovej štatistiky. Otvorenú pochvalu im vyslal na tlačovej konferencii i tréner Vladimír Vůjtek.

"Našou úlohou bolo v prvom rade brániť a neinkasovať. Keď sa však objaví šanca na útok, tak prečo ju nevyužiť?" usmieval sa po vydarenej premiére na majstrovstvách sveta Patrik Lušňák. Hneď svoj prvý štart na svetovom fóre pretavil v zisk bodu za asistenciu, veľa pritom nechýbalo a mohol figurovať aj v listine strelcov. "Veru, v prvej tretine som mal k tomu veľmi blízko. Puk sa však odrazil od brvna."

Prípadné roztrasenie kolien z dôležitosti zápasu u 26-ročného Piešťanca nehrozilo. "Nepatrím medzi hráčov, ktorí stresujú. Nervózny nezvyknem byť ani pred dôležitými zápasmi a chcel som si to skôr užiť. Cítil som sa super a tá podpora fanúšikov všetko uľahčovala."

{+T141508}

Na prvý zápas na svetovom šampionáte bude Lušňák spomínať v dobrom predovšetkým zásluhou tretej tretiny. V nej si Slováci vytvorili miestami drvivý tlak, inkasovali však i dva góly.

"Už v prvej tretine nás tréner nabádal k väčšej aktivite smerom dopredu a v druhej sme pridali i šance. Tretia bola najlepšia a konečne nám tam napadali i góliky. Škoda toho vylúčenia a vyrovnávajúceho gólu zo záveru. Nebyť toho, tak by som hovoril by som o dokonalej premiére. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať v riadnom hracom čase, ale prišla tá oslabová hra a v nej nás poriadne zavreli. Už sme tam nemali sily a pri samotnom góle sa navyše puk dosť nešťastne odrazil. Trochu smoly," zhodnotil Lušňák, ktorý nezabudol oceniť i jedinečnú kulisu, ktorú vytvorili fanúšikovia v ČEZ Aréne. "Bol to mimoriadne pozitívny tlak. Vždy keď začali tribúny povzbudzovať, dávalo nám to krídla a dostávali sme sa do tlaku. Slovenskí fanúšikovia si hokej užívajú a fandia výborne. V lepšej atmosfére som ešte nehral."

Medzi bielou riavou mal i skromný súkromný fanklub. Palce mu držali rodičia priateľky, v zajtrajšom zápase proti Bielorusku už rozšíri rady osobných fanúšikov i otec a ďalší rodinní príslušníci. Pre Lušňáka to bude pritom špeciálny zápas, veď uplynulú sezónu odohral v drese bieloruskej Junosti Minsk.

"Uvidíme, či mi znalosti bieloruského hokeja pomôžu. Niekedy platí, že čím viac vieš, tým je to horšie. Rád by som sa im pripomenul gólom, ale určite to nebude nič jednoduché. Bielorusi majú kvalitný tím a aj v príprave nám predviedli svoje schopnosti," dodal Patrik Lušňák.

 

 

Odporúčame

ProFutbal.sk