HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tatar a Jurčo proti Bielorusom v útoku s Viedenským, Miklík na tribúne (FOTO)
zdroj: jäzva

Tatar a Jurčo proti Bielorusom v útoku s Viedenským, Miklík na tribúne (FOTO)

Tomášovia Tatar a Jurčo absolvovali nedeľňajšie ranné rozkorčuľovanie a v stretnutí proti Bielorusku sa predstavia v spoločnej útočnej formácii s centrom Marekom Viedenským

Tréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek pred nedeľňajším druhým zápasom v B-skupine MS s Bieloruskom uzavrel šampionátovú súpisku, keď na ňu dopísal útočné duo z Detroitu Tomáša Tatara a Tomáša Jurča ako i brankára Branislava Konráda a obrancu Ivana Baranku. Kouč tak už nečaká na prípadné príchody Mariána Hossu či Martina Marinčina.

Slovenská súpiska obsahuje plný počet 25 hráčov - troch brankárov, ôsmich obrancov a štrnástich útočníkov. Vůjtek sa rozhodol nečakať na Hossu. Jeho Chicago totiž vyhralo úvodný zápas semifinále Západnej konferencie NHL doma nad Minnesotou 4:3 a tým pádom je jasné, že Blackhawks by mohli vypadnúť najskôr až po piatich stretnutiach a séria by sa skončila najskôr v noci na utorok 12. mája, čiže v deň, keď Slováci hrajú záverečný skupinový zápas na MS s USA (16.15 h).

Slováci nastúpia v bielych dresoch, bieloruskí hráči budú v červenom. Duel v ČEZ Aréne povedú hlavní rozhodcovia Timothy Mayer z USA a domáci Vladimír Šindler, čiarovými arbitrami budú Švéd Jimmy Dahmen a Američan Paul Carnathan.

Detroitské krídla posilnili reprezentačné mužstvo po vypadnutí Red Wings z play off NHL. Jurčo dorazil do Ostravy v sobotu neskoro večer a Tatar na druhý deň ráno. Na nedeľňajšom dopoludňajšom rozkorčuľovaní, na ktorom sa objavilo iba trinásť hokejistov, si prvýkrát zatrénovali so spoluhráčmi z národného tímu. Proti Bielorusom by mali nastúpiť v druhom útoku v strede s Marekom Viedenským. Prvá útočná formácia by mala zostať v rovnakom zložení, v akom dohrala úvodný súboj proti Dánsku (4:3 sn), teda na pravom krídle s Markom Daňom. Štvrtý útok by mali vytvoriť Vladimír Dravecký, Patrik Lušňák a Libor Hudáček. Trinástym útočníkom bude Tomáš Surový. Michel Miklík zo zostavy vypadol a zápas si pozrie iba z tribúny spoločne s Barankom a Konrádom. Do bránky sa opäť postaví Ján Laco, na striedačke bude pripravený Július Hudáček.

Predpokladaná zostava SR v zápase s Bieloruskom (v nedeľu o 16.15 h): Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Jánošík, Jurčina, Sersen, Ďaloga, Mikuš, Graňák – Daňo, Kopecký, Gáborík – Jurčo, Viedenský, Tatar - Pánik, Bližňák, Bartovič – Dravecký, Lušňák, L. Hudáček - Miklík/Surový

Odporúčame

ProFutbal.sk