HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Matjaž Kopitar rezignoval na post trénera Slovinska
zdroj: jäzva

Matjaž Kopitar rezignoval na post trénera Slovinska

"Skončiť som chcel už minulý rok po turnaji v Kórejskej republike, kde sme dosiahli veľký úspech. Videl som ale, že je nádej ešte sa zlepšiť v elitnej kategórii, čo sa nám žiaľ nepodarilo," povedal Kopitar

Tréner slovinskej reprezentácie Matjaž Kopitar rezignoval na post trénera tímu, ktorý na MS v Prahe a Ostrave prehral šesť zo siedmich duelov a zostúpil. Otec hviezdneho Anžeho Kopitara z Los Angeles Kings potvrdil informáciu po pondelňajšej výhre nad Dánskom 1:0 v ostravskej B-skupine.

"Môj príbeh s reprezentáciou je na konci. Nanešťastie, v Slovinsku panovala negatívna nálada, ak to chcú, tak to dostanú. Skončiť som chcel už minulý rok po turnaji v Kórejskej republike, kde sme dosiahli veľký úspech. Videl som ale, že je nádej ešte sa zlepšiť v elitnej kategórii, čo sa nám žiaľ nepodarilo. Dúfal som, že sa aspoň zachránime, no nepodarilo sa," povedal Kopitar, ktorý viedol Slovinsko posledných päť rokov a s tímom dosiahol historický úspech postupom do štvrťfinále olympijského turnaja v Soči. Slovinci na ZOH 2014 zvíťazili aj nad Slovákmi 3:1, tento rok v Ostrave im zverenci Vladimíra Vůjteka prehru odplatili a zvíťazili 3:1.

Odporúčame

ProFutbal.sk