HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kobezda bude generálnym manažérom a spolu s Hanzalom aj koučom Dukly
zdroj: jäzva

Kobezda bude generálnym manažérom a spolu s Hanzalom aj koučom Dukly

Kobezda tak bude mať okrem funkcie generálneho manažéra aj trénerské povinnosti a napodobní súčasného kouča českej reprezentácie Vladimíra Růžičku

Duklu Trenčín povedie v budúcej sezóne extraligy duo Ján Kobezda - Marcel Hanzal. Kobezda tak bude mať okrem funkcie generálneho manažéra aj trénerské povinnosti a napodobní súčasného kouča českej reprezentácie Vladimíra Růžičku, ktorý v minulosti na rovnakých postoch viedol Slaviu Prahu.

Vedenie Dukly oslovilo v uplynulom období niekoľko kandidátov na post hlavného kouča, rokovania však neprebehli úspešne ani s jedným z nich. "Oslovili sme viacerých trénerov, so žiadnym z nich sme sa však nedohodli. Preto padlo rozhodnutie, že pri A mužstve budem pôsobiť ja spolu s Marcelom Hanzalom. Funkcia generálneho manažéra a hlavného trénera sa dá dobre skĺbiť, nevidím v tom problém. Naopak, sú tu výhody, napríklad odpadajú problémy s komunikáciou, či so zladením predstáv, ktoré môžu často byť medzi trénerom a manažérom rozdielne a vznikajú trecie plochy. Takto budem plne zodpovedný za svoje rozhodnutia. Na slovenskej scéne je to možno novinka, ale v Česku takto napríklad pracoval v Slavii Vladimír Růžička, podobne v zámorí som sa pri svojom pôsobení stretol s tým, že tréneri mali väčšie kompetencie," cituje oficiálny web Trenčanov slová Jána Kobezdu.

Ten začal s hokejom v Dubnici, v Trenčíne potom pôsobil v sezónach 1997/1998 a 2000/2001. Neskôr hral ešte vo Fínsku či Slovane Bratislava. Trénerskú kariéru odštartoval na Islande, pričom šéfoval aj striedačke juniorskej reprezentácie "krajiny gejzírov". Po návrate na Slovensko trénoval Dubnicu nad Váhom a následne juniorský tím HK Bulldogs. V sezóne 2013/2014 získal s trenčianskou juniorkou v pozícii trénera spoločne s Hanzalom titul majstra Slovenska.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk