HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Liptáci vyrukujú do novej sezóny pod vedením Spišáka
zdroj: Tomáš Paprčka

Liptáci vyrukujú do novej sezóny pod vedením Spišáka

V Liptovskom Mikuláši zmeny vo vedení, novým hlavným trénerom Róbert Spišák

V pondelok 18. mája 2015  o 13:00 sa konala v priestore press centra na zimnom štadióne v Liptovskom Mikuláši tlačová konferencia klubu MHK 32 Liptovský Mikuláš. Počas nej podpísal trénerskú zmluvu na sezónu 2015/2016 Róbert Spišák .

Minulú sezónu začal na lavičke tohtoročného nováčika 1. ligy a účastníka MOL Ligy z Nových Zámkov. V novembri však zmenil pôsobisko, a sezónu ukončil ako hlavný tréner v poľskom klube GKS Katowice. Tréner Spišák sa vracia na miesto kde už pôsobil ako hráč v rokoch 1982/1983 a aj v sezóne 1986/1987.

„Na Liptov sa vraciam po príjemnej hráčskej skúsenosti z minulosti. Liptovský Mikuláš je tradičný slovenský klub s históriou a tradíciou. Má silné meno v mládežníckych kategóriách, je to značka ktorá vyprodukovala do hokejového sveta veľa kvalitných a známych hráčov ktorí hrali resp. hrajú v NHL, KHL alebo slovenských extraligových kluboch. Som odhodlaný a namotivovaný na prácu v tomto tradičnom slovenskom klube. Chcel by som mu svojimi skúsenosťami pomôcť prinavrátiť jeho postavenie v Slovenskom hokeji. Ešte raz, veľmi sa teším na spoluprácu s funkcionármi, hráčmi a v neposlednom rade s fanúšikmi, ktorí verím že budú chodiť na naše zápasy v 1. lige, a pomôžu mužstvu v ťažkých chvíľach k víťazstvám. Dnes sme naskočili do 6 týždňovej prípravy na suchu po ktorej budú nasledovať dovolenky. Na ľad by sme mali naskočiť začiatkom augusta. V pláne máme 8 až 9 prípravných zápasov. To obnáša aj účasť na Spišskom pohári koncom augusta," vyslovil sa Spišák.

Na jar nastali v klube zmeny. V predstavenstve klubu nahradili dvojicu Jerguš Bača a Vlastimil Škandera nové tváre na čele s Ivanom Droppom a Marekom Uramom. Tí sa po zvolení do štruktúr klubu už naplno pustili do každodenných problémov chodu profesionálneho hokejového klubu. Slová Ivana Droppu: „Po tom čo sme  dostali dôveru viesť klub sme sa začali zoznamovať, čo všetko obnáša funkcionárčenie. Sme radi že sme dotiahli príchod trénera Spišáka. V ďalších krokoch budujeme hráčsky káder. Našim cieľom je prinavrátiť Mikulášskeho fanúšika na náš zimný štadión. Mohli sme vidieť na záver sezóny, že ľudia na hokej prídu. Chceme im preto v prvom rade ponúknuť dobrú hru a nasadenie. Divákov chceme jednoznačne prilákať hrou. To sú asi najbližšie méty. Uvidíme aké pohyby ešte nastanú v kádri na novú sezónu.“ Pridal sa aj Marek Uram. „Ja sa vraciam po rokoch strávených mimo svojho domovského klubu. Tu som doma, tu som vyrástol a vyletel do veľkého hokeja. Verím že ľudia ocenia našu snahu a budú húfne chodiť na náš staručký zimák. Verím že znova bude na zápasoch vládnuť hokejová atmosféra.“

V  úspešnej juniorke po odchode Pavla Pavkovčeka do Popradu, sa chopí kormidla jeho doterajší asistent, a rovnako odchovanec klubu Juraj Halaj. „Juniorské mužstvo je už v letnej príprave. Na  začiatku augusta naskočíme na ľad rovnako ako „A“ mužstvo. Plánujeme odohrať 8 prípravných zápasov.“ Dorastenecké mužstvo povedie rovnako ako v minulej sezóne Dušan Halahija. K obidvom trénerom sa v tejto dobe hľadajú vhodní asistenti.

Mužstvo opustili Roháč, Macík, Devečka, Poliaček (MT), Hollý (Fínsko). Naopak pribudli Ján Cibuľa ktorý sa vrátil z Francúzka a Ondrej Burzala ktorý v Liptovskom Mikuláši pôsobil v závere sezóny a mal by v EŠKE pôsobiť naďalej aj v novej sezóne. Z úspešnej juniorky sa pripojili k „Áčku“ Erik Janček, Andrej Lištiak, Peter Pútec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk