HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Valábik mení Kazachstan za Anglicko
zdroj: jäzva

Valábik mení Kazachstan za Anglicko

"Boris predstavuje pre náš klub veľkú posilu," uviedol šéf Coventry Blaze James Pease.

Slovenský obranca Boris Valábik mení Kazachstan za Anglicko. Po sezóne strávenej v Arystane Temirtau a Arlane Kokšetau odchádza 29-ročný nitriansky odchovanec do tímu Coventry Blaze.

"Boris predstavuje pre náš klub veľkú posilu," uviedol šéf Blaze James Pease. "Ide o robustného hráča, ktorý nám pomôže svojimi fyzickými proporciami a využívaním týchto predností. Je to výborný hráč pre oslabenia, silný v obrane a disponuje i kvalitnou prihrávkou a silnou strelou. Okrem toho ide o nebojácneho bitkára, ktorý ochráni našich šikovných hráčov a vytvorí im priestor pre vlastnú hru."

Valábik odohral v NHL 80 stretnutí za Atlantu Thrashers, v roku 2009 reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. V roku 2008 získal v AHL Calderov pohár s tímom Chicago Wolves.

"Boris miluje fyzickú hru a dokáže si poradiť s renomovanými bitkármi tejto ligy. Má za sebou fantastickú kariéru a už teraz sa tešíme na jeho dopad na mužstvo Blaze. Reprezentoval svoju krajinu na najvyššej úrovni, bol vybratý v prvom kole draftu, odohral 80 zápasov v NHL, vyhral Calder Cup a bil sa s najlepšími. Sme preto veľmi šťastní, že sme získali takého hráča pre Coventry. Je to výborný charakter a fanúšikovia Blazes ho budú milovať," dodal Pease.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk