HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bardejov je na extraligu pripravený, hovorí Garip Saliji
zdroj: jäzva

Bardejov je na extraligu pripravený, hovorí Garip Saliji

"Niektoré veci by bolo treba dotiahnuť, ale Bardejov by si najvyššiu súťaž zaslúžil. Pomohlo by to aj lige," povedal G. Saliji pre hokej.sk

Počas leta sa hovorí najmä o letnej príprave a o zháňaní nového kontraktu. Tí, ktorí sa s tým ponáhľali už dnes často zarezávajú vo svojich nových kluboch, iní si ešte trošku užívajú dovolenkový rytmus. Garip Saliji je kdesi na rozmedzí, keďže novú zmluvu ešte nemá a svoje pôsobisko stále zvažuje.

"Možností mám momentálne viacero a ešte som nič nepodpísal. Beriem si čas na rozmyslenie, aby som sa rozhodol, ktorou cestou sa vydám," hovorí pre hokej.sk svetobežník, ktorý si vyskúšal pôsobenie v najrôznejších kútoch Európy i za oceánom.

Po pôsobení vo Francúzsku, Nitre, Maďarsku, Česku a Nemecku sa vlani Saliji upísal prvoligovému Bardejovu. V hre sa pritom drží aj napriek veľmi nepríjemnému zraneniu, v ktorom takmer čiastočne prišiel o zrak.

"Povedal by som, že prvá liga mala vlani dosť vysokú kvalitu. Hral som v nej po dlhej dobe a nevedel som, do čoho idem. Bol som ale milo prekvapený. Prišlo viacero hráčov zo zahraničia alebo z extraligy a súťaži to prospelo. Ako základná časť, tak aj play-off mali svoju dynamiku a náboj,“ vraví o pozitívach súťaže skúsený útočník, aj napriek známym finančným problémom viacerých prvoligistov.

V posledných týždňoch sa folklórom na slovenskej hokejovej scéne stala nie len voľba prezidenta SZĽH, ale aj schopnosť viacerých extraligistov udržať si licenciu. Tak napríklad Skalica, či Piešťany majú veľmi veľké a aj veľmi známe trampoty s napĺňaním rozpočtu a mestá musia do klubov štedro investovať, aby zostala zachovaná aspoň vízia najvyššej súťaže.

Má to ale zmysel? Viacero prvoligových klubov deklaruje záujem ísť vyššie a vraj majú splnené i všetky podmienky. Jedným z nich je i Bardejov, popri Liptovskom Mikuláši, ktorý je od piešťanskej licencie vraj iba krôčik.

"Bardejov by si extraligu aj zaslúžil. Pracuje sa tam systematicky. Ľudia majú záujem o hokej, chodia na zápasy a robia skvelú atmosféru. Vedenie klubu to robí naozaj dobre a mestu by extraliga prospela. Na druhej strane, oživilo by to aj ligu,“ myslí si Garip Saliji.

Mesto zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva vraj základné body môže pokojne odfajknúť. S istými záležitosťami by však bolo treba popracovať.

"Bolo by nevyhnutné dotiahnuť niektoré veci do vyššieho štandardu. Ako príklad možno uviesť masérov alebo regeneráciu. Sú to však drobnosti, o ktoré sa klub postará. V lige by sa rozhodne kvalitatívne nestratili,“ dodal na záver Saliji.

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk