HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štajnoch sa dohodol s Pardubicami
zdroj: TASR

Štajnoch sa dohodol s Pardubicami

"Získali sme o ňom pozitívne informácie i o tom, aký je človek a na ich základe sme ho získali. Veríme, že nám pomôže vystužiť defenzívu a potvrdí svoje kvality," povedal športový manažér Dušan Salfický

Slovenský obranca Martin Štajnoch bude pokračovať v kariére v drese českého extraligistu HC Dynamo Pardubice.

"Martin je veľmi kvalitný obranca v strednom veku, navyše si u neho ceníme pravé držanie hokejky. Získali sme o ňom pozitívne informácie i o tom, aký je človek a na ich základe sme ho získali. Veríme, že nám pomôže vystužiť defenzívu a potvrdí svoje kvality," povedal pre klubovú stránku športový manažér Dušan Salfický.

Dvadsaťštyriročný zadák sa už pripojil k A-tímu Dynama. "Som rád, že som práve v Pardubiciach, v jednom z najlepších hokejových miest v Českej republike. Neprichádzam do úplne neznámeho prostredia, pár hráčov poznám. Veľmi sa teším!" povedal po podpise zmluvy.

Štajnoch odohral v Slovane šesť sezón, posledné tri v KHL, v ktorej nastúpil na 139 zápasov, strelil päť gólov a pridal devätnásť asistencií. "V Slovane som strávil šesť rokov, chcel som zmenu. Neberiem svoj príchod do českej extraligy ako krok späť. Dynamo môže uhrať super sezónu a i mňa môže angažmán v Pardubiciach posunúť ďalej. Veľmi ma potešil veľký záujem od trénera Miloša Říhu. Získal som i ďalšie dobré referencie, preto som sa rád stal členom pardubickej organizácie," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pardubice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

ProFutbal.sk