HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Všetky extraligové kluby splnili podmienky pre udelenie licencie
zdroj: TASR

Všetky extraligové kluby splnili podmienky pre udelenie licencie

Hokejová Tipsport Extraliga už pozná svoje definitívne zloženie na novú sezónu.

Hokejová Tipsport Extraliga už pozná svoje definitívne zloženie na novú sezónu. Predstavenstvo spoločnosti Pro-Hokej riadiacej najvyššiu slovenskú súťaž požiadalo v pondelok Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) o udelenie súťažnej licencie na ročník 2015/2016 pre všetkých desať extraligových klubov.

Ako informoval Pro-Hokej v správe zaslanej TASR, všetky kluby si do uvedeného termínu (1. august) splnili povinnosť vyplývajúcu z Podmienok pre udeľovanie a nakladanie s licenciou v Extralige ľadového hokeja v SR. Ani jeden klub nepožiadal o predĺženie termínu pre doloženie potrebných dokumentov.

Dvadsiatytretí ročník súťaže tak bude mať rovnaké zloženie ako v minulej sezóne, extraligovú desiatku tvoria majstrovské HC Košice, vicemajster HC 05 iClinic Banská Bystrica, bronzový tím HK Nitra, HK Poprad, ŠHK 37 Piešťany, HKM Zvolen, HK Dukla Trenčín, MHC Mountfield Martin, HK 36 Skalica a MsHK DOXXBet Žilina. Herný systém súťaže bude totožný s predchádzajúcimi sezónami, v základnej časti teda na kluby čaká 54 kôl. Súčasťou extraligy bude opäť reprezentačná dvadsiatka, ktorá odohrá dvadsať vložených zápasov.

Program 1. kola Tipsport extraligy 2015/2016:


HK Poprad - HKM Zvolen
HK Dukla Trenčín - MHC Mountfield Martin
HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany
MsHK DOXXbet Žilina - HC Košice
HC 05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk