HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Obranu HC Slovan posilnil český zadák Filip Novák
zdroj: hcslovan.sk

Obranu HC Slovan posilnil český zadák Filip Novák

Jediný slovenský účastník Kontinentálnej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava získal cennú posilu do obrany

Jediný slovenský účastník Kontinentálnej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava získal cennú posilu do obrany. Defenzívu "belasých" vystuží český zadák Filip Novák, ktorý s klubom z hlavného mesta SR podpísal zmluvu do konca sezóny.

Ako informoval oficiálny web Slovana, kontrakt obsahuje klauzulu, na základe ktorej môže byť obranca po prvej reprezentačnej prestávke v prípade lukratívnej ponuky uvoľnený do iného mužstva. Novák má bohaté skúsenosti z KHL, je zlatým medailistom z MS 2010 a dvojnásobným viťazom Gagarinovho pohára. V tíme trénera Miloša Říhu zaujme miesto po Jurajovi Valachovi, ktorého vyradila z hry fraktúra nohy.

Od sezóny 2007/08 pôsobí Novák v Európe, predtým v zámorí odohral 260 zápasov v nižšej súťaži AHL. V NHL dostal šancu v sedemnástich dueloch za Ottawu Senators a Columbus Blue Jackets. V KHL hrá od začiatku súťaže. Postupne pôsobil v Diname Riga, v dnes už neexistujúcom HC MVD Balašicha a potom päť rokov v Diname Moskva. Práve v drese moskovského klubu zažil 182 cm vysoký a 82 kg vážiaci obranca najlepšie časy v KHL, s mužstvom sa dvakrát tešil zo zisku Gagarinovho pohára. Na reprezentačnej úrovni odohral 45 zápasov, v roku 2010 spolu so svojím novým klubovým spoluhráčom zo Slovana Lukášom Kašparom bol členom národného tímu ČR, ktorý na MS v Nemecku získal zlaté medaily.

Bratislavčania prehrali v utorok na vlastnom ľade so Sibirom Novosibirsk 2:3. Pre Slovan to bola tretia prehra zo štvrtého domáceho duelu od štartu nového ročníka.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk