HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Peverley ukončil kariéru, v Dallase sa bude venovať mladým talentom
zdroj: sbnation.com

Peverley ukončil kariéru, v Dallase sa bude venovať mladým talentom

Kanadský hokejista Rich Peverley zo zdravotných dôvodov ukončil profesionálnu kariéru

Kanadský hokejista Rich Peverley zo zdravotných dôvodov ukončil profesionálnu kariéru. Tridsaťtriročný center vynechal kompletnú sezónu 2014/15 po tom, ako v marci 2014 skolaboval počas zápasu Dallasu Stars proti Columbusu Blue Jackets.

V nemocnici mu neskôr diagnostikovali poruchu srdcového rytmu. Po úspešnej operácii sa chcel vrátiť na ľad, ale lekári mu nedali odporúčanie. Podľa špecialistu na športovú medicínu Dr. Roberta Dimeffa trpí ojedinelou poruchou srdcového rytmu. Dimeff dodal, že táto civilizačná choroba postihuje v súčasnosti jedného z 500 ľudí mladších ako 60 rokov.

V uplynulej sezóne pôsobil ako asistent trénera vo farmárskom tíme Dallasu Texas Stars v AHL. V piatok oficiálne potvrdil, že s hokejom ako hráč končí. V organizácii Stars však zostane a bude pôsobiť v sekcii rozvoja mladých hráčov.

Peverley odohral v profilige v dresoch Nashvillu, Winnipegu, Bostonu a Dallasu počas ôsmich sezón celkovo 442 duelov s bilanciou 84 gólov a 157 asistencií. S Bostonom získal v roku 2011 Stanleyho pohár. Kanadu reprezentoval na MS 2010 v Nemecku.

Najnovšie z klubu: Dallas

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk